«Ранець, повний усмішок» для польських школярів

Збирати дитину до школи – то стихійне лихо для гаманців звичайних громадян у будь-якій країні.  А якщо діток двоє чи троє? Польща – не виняток. Сам тільки ранець для не вельми вибагливої дитини коштує 100 євро.

Утім, є діти з малозабезпечених родин чи сироти, котрі не мають можливості придбати й найдешевший рюкзачок і ходять до школи з поліетиленовими пакетами, стаючи мішенню для глузувань з боку заможних учнів.

Тож щороку наприкінці літа громадські організації, благодійні фонди, підприємці та церква Польщі активізуються, аби допомогти малоімущим. Така спільна акція називається «Повернення до школи» і варто лише відправити SМS на відомий номер, щоб отримати допомогу.

Католицький благодійний фонд «Карітас» підготував 30 тисяч шкільних рюкзаків. Вони були розподілені по церковних громадах Варшави та Перемишля, а заможні прихожани купили й вклали в них необхідне шкільне приладдя, спортивну форму, взуття, коробки для сніданків. Для першачків додали й по іграшці.

А у Кошаліні бізнесмени провели акцію «Ранець, повний усмішок», подарувавши укомплектовані до нового навчального року ранці дітям-сиротам та дітям з прийомних сімей.

В Україні теж є традиція дарувати подарунки першокласникам. Але надто часто куплені за гроші підприємців-благодійників ранці та канцприладдя дітям вручають представники влади, розраховуючи, що на найближчих виборах ці презенти конвертуються у голоси їхніх батьків…

За матеріалами зарубіжних ЗМІ

Переклад Яни Калашник

Матеріал підготовлений за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут