УГКЦ закликає Раду не віддавати християнські святині одній конфесії

Укрінформ

middle_49615e8883a044b1ad0a97207b54eb27Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) закликав Верховну Раду не підтримувати законопроекти, у яких пропонується віддати знакові християнські святині одній конфесії. Насамперед ідеться про комплекс споруд Києво-Печерської лаври у складі 113 об’єктів (XI-XIX ст.), Почаївську лавру у складі 6 об’єктів (XVIII-XX ст.) та церкву Богородиці (Десятинну) у Києві.

Про це він написав у зверненні до Голови Верховної Ради України Володимира Рибака та голів депутатських фракцій Партії регіонів, ВО «Батьківщина», партії «УДАР Віталія Кличка» та ВО «Свобода».

«Ці сакральні споруди, разом із київським собором Святої Софії, є духовними символами єдності та святинями особливого рангу для всього українського народу», – цитує лист Предстоятеля УГКЦ до народних обранців Департамент інформації УГКЦ.

На переконання Блаженнішого Святослава, Українська Держава повинна зберігати ці святині у своїй власності й не передавати жодній конфесії доти, доки в Україні не буде відновлено церковної єдності часів Володимирового хрещення.

«Тільки тоді, коли всі конфесійно православні й католицькі вірні повернуться до первісної єдності початків християнства в Україні, вказані сакральні об’єкти належить передати Патріархові Української Церкви. Це буде істинним відновленням історичної справедливості щодо Церкви», – вважає Глава УГКЦ.

Він попереджає, що спроби передачі цих святинь у власність будь-якої з християнських конфесій «викличуть велике збурення в релігійному середовищі та в усьому українському суспільстві».

«Просимо Вас і всіх депутатів Верховної Ради України не підтримувати законопроекти №№ 2993, 3194, 3007 та інші проекти законів подібного змісту, які в завуальованій формі надають привілеї одній із конфесій та порушують релігійний мир і міжконфесійне взаєморозуміння», – наголосив Блаженніший Святослав.

Як повідомлялося, дані законопроекти стосуються повернення релігійним організаціям культових споруд та іншого майна, конфіскованого у ХХ столітті комуністичним режимом. Зокрема, законопроект № 2993 пропонує надати Кабінету Міністрів повноваження повертати безоплатно у власність релігійних організацій культові будівлі та майно, що є держвласністю.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут