У Києві триває міжнародна конференція по боротьбі з антисемітизмом

.

2013.10.15_1_anti-semitism_conferention_Kyiv_irs.in.ua

КИЇВ – Міжнародна конференція з проблематики антисемітизму розпочалася 15 жовтня 2013 року у столичному Фермонт Гранд Готелі, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Конференція присвячена 100-річчу так званої “Справи Бейліса” – показового судового процесу над київським євреєм Менделем Бейлісом, якого за підробленими доказам намагалися звинуватити в ритуальному вбивстві.

У своєму вступному слові організатор заходу, президент «Українського Єврейського Комітету» Олександр Фельдман підкреслив, що Справа Бейліса є важливою сторінкою в історії антисемітизму та в історії становлення громадянських свобод.

“100 років тому громадянське суспільство, що зароджувалось, перемогло ксенофобське свавілля. Прості київські обивателі з числа присяжних продемонстрували мудрість, якої так не вистачало багатьом державним діячам минулого”, – заявив Фельдман.

За його словами, головним засобом боротьби проти антисемітизму має стати боротьба з невіглаством шляхом просвітництва та розширення освітніх програм.

Представник української влади Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул зачитав привітання від Президента України та зі свого боку запевнив учасників конференції, що боротьба з ксенофобією, расизмом і антисемітизмом ведеться в Україні на рівні державної політики.

“Україна вчить уроки минулого. Ми пам’ятаємо події 100-річної давності, але будуємо сьогоднішній день і спрямовані у майбутнє. Вже 22 роки незалежна Україна – це толерантна країна, якій не притаманні будь-які прояви расової та релігійної ненависті. Сьогодні в Україні в мирі та злагоді проживають сотні національностей і релігійних конфесій, що є одним із важливих здобутків нашої держави”, – підкреслив Віце-прем’єр-міністр України.

Посол Держави Ізраїль в Україні Реувен Дін Ель запропонував розробити концепцію, яка дозволить вивести антисемітизм і національну ворожнечу за рамки сучасного суспільства. На його переконання, такі явища не повинні бути легітимними і знаходити підтримку навіть у когось серед громадськості.

У своєму виступі Перший президент України Леонід Кравчук зауважив: “Українська держава вибрала правильний шлях, намагаючись утверджувати в суспільстві міжнаціональний та міжрелігійний мир і злагоду. Нам слід достовірно сприймати та викладати історичні події минулого, щоб не допустити повторення злочинів антисемітизму та національної ворожнечі”.

Під час пленарної частини конференції перед делегатами з 40 країн також виступили Посол Німеччини в УкраїніКрістоф Вайль, онук Менделя Бейліса – Джей Бейліс та директор департаменту МЗС України Володимир Яценківський.

Після цього розпочались панельні виступи з короткими дискусіями. Конференція продовжиться 16 жовтня заходами у приміщенні Верховної Ради України.

У роботі конференції беруть участь депутати, експерти, дипломати і громадські діячі. Захід проходить під патронатом «Фонду Олександра Фельдмана».

Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут