Музей Тараса Шевченка в небезпеці!

Ця новина була спростована адміністрацією музею – читати спростування тут

Попри публікацію в засобах масової інформації «Звернення до Президента України, народних депутатів, музейних працівників, письменників, художників, до широкої громадськості» (див., напр.:http://ukrslovo.org/483-natsionalnyi-muzei-tarasa-shevchenka-modernizatsii-rekonstruktsii-i-ihry-v-naperstok), під виглядом ремонту чи то реконструкції далі свавільно знищується українська святиня – будинок і двір Національного Музею Тараса Шевченка у м. Києві (бульвар Тараса Шевченка, 12).

Робиться це під керівництвом Голови київської міської державної адміністрації Олександра Попова, Генерального директора Музею Дмитра Стуса й архітектора Лариси Скорик, на сумлінні якої реконструкції Музею Т. Шевченка в Каневі та Національного історико-культурного заповідника «Биківнянські могили», що викликали обурення громадськості. І робиться це без будь-яких тендерів, громадських слухань, публічних обговорень та дозволів.

Уже виламано частину стіни зі сторони двору; зруйновано одні зі сходів; з частини приміщення знято покрівлю (стирчить тільки дрюччя). Усередині приміщення зрізано всі чавунні батареї опалення, на їх місце хочуть поставити інші – з металевої жерсті. Розбито гранітну підлогу всередині, де центральний вхід. А сам центральний вхід планується взагалі замурувати.

У дворі Музею знищено всі дерева, кущі та інші насадження, що були привезені з батьківщини Шевченка, у тому числі й шовковиця з місця його заслання.

У цьому ж дворі вирито котлован глибиною приблизно шість метрів для розміщення паркінґу автомобілів. За інформацією, яку надали будівельники, там планується розмістити два бари та ресторан.

Сьогодні, у неділю, 13 жовтня 2013 року, в Музеї мали виламувати вікна зі сторони двору. Ближчим часом планується ламати перекриття в будинку – для розміщення двох ліфтів. І це роблять в будинку, який є пам’яткою архітектури та має свій охоронний номер. На табличці, яка розміщена на стіні будинку зі сторони вулиці Терещенківської, написано: «ОХОРОНЯЄТЬСЯ ДЕРЖАВОЮ. ПОШКОДЖЕННЯ КАРАЄТЬСЯ ЗАКОНОМ».

Чи потрібні двоповерховому Музею ліфти, тим паче бари, паркінґ? Встановлення двох ліфтів – це сигнал того, що там у планується добудова поверхів і, напевно, для розміщення готелю чи ще чогось.

Оригінальні твори Т. Шевченка, що знаходяться в Музеї, скоро можуть бути також знищені, бо в приміщенні нема опалення і, відповідно, температурно-вологісний баланс уже не дотримується. Знято унікальне експозиційне обладнання.

Назву «Національний Музей Тараса Шевченка» збираються змінити на «Шевченківський дім». Це не тільки зміна назви – це самовільна зміна статусу Музею.

Якщо хтось хоче робити Шевченківський дім, то нехай його робить в іншому місці, а не ламаючи на свій розсуд національну святиню. «Шевченківський дім» – це назва для прикриття. Під цією назвою знищується Національний Музей як надзвичайно важливий елемент української культури.

Треба піднімати громадськість на захист Музею!

Василь Овсієнко

Пропонуємо подивитися знімки, зроблені 12 жовтня 2013 року.

А Тарас спустився до туалету ще влітку – досі не вийшов. 

Л_то2013 2 185

музей0019 (1) музей0001 (1) музей0024 (1)

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут