Німеччина плюс 19 країн світу через ООН хочуть покласти край втручанню АНБ США у приватне життя в інтернеті

Як повідомляє NEWSru, Бразилія і Німеччина об’єднали зусилля, щоб наполягати на ухваленні проекту резолюції ООН, який сприяв би просуванню права на недоторканність приватного життя в інтернеті. Як зазначили дипломатичні джерела, ці дії стали першою консолідованою спробою міжнародної громадськості протистояти вторгненню американського Агентства національної безпеки (АНБ) в онлайн-комунікації іноземців.

Приводом для обговорення Німеччиною необхідності ухвалити відповідний документ на рівні ООН став скандал з прослуховуванням американськими спецслужбами телефону канцлера Німеччини Ангели Меркель і десятків інших світових лідерів.

У Бразилії також є привід для невдоволення – у вересні з’ясувалося, що АНБ відстежувало телефонні дзвінки та електронне листування президентів Бразилії та Мексики – Ділми Руссефф і Енріке Пеньї Ньєто.

Бразильські та німецькі дипломати зустрілися напередодні ввечері в Нью-Йорку з представниками країн Латинської Америки та ЄС, щоб обговорити проект резолюції на цю тему. У ній пропонується поширити на інтернет заборону на втручання в приватне життя, що міститься в 17-й статті Міжнародного пакту про політичні та громадянські права, прийнятого Генасамблеєю ООН ще в 1966 році.

Президент Бразилії Ділма Руссефф розкритикувала американські спецслужби через прослуховування ними телефону канцлера ФРН Ангели Меркель. “Ніхто, жодна демократична країна не дозволить порушувати подібним чином свій суверенітет, а також права людини і громадянина”, – сказала вона в інтерв’ю радіостанції Belo Horizonte.

Тим часом спеціальну заяву у зв’язку з повідомленнями про можливе перехоплення спецслужбами США телефонних розмов лідерів країн Євросоюзу ухвалив у Брюсселі саміт спільноти. Глави держав і урядів країн ЄС підкреслили, що “збір інформації є важливим елементом боротьби з тероризмом”. “Проте втрата довіри здатна завдати шкоди такому співробітництву”, – наголошується в заяві. У документі також мовиться, що саміт ЄС взяв до уваги намір Франції та Німеччини провести двосторонні переговори зі США, щоб дійти консенсусу до кінця цього року. Ідею підтримали й інші держави ЄС.

Бразилія і Німеччина сподіваються поставити резолюцію на голосування в Комітеті з прав людини Генеральної асамблеї ООН ще до кінця цього року. Дипломатичне джерело повідомило Foreign Policy, що мова в документі йде не тільки про неприпустимість шпигунства на державному рівні, а й про захист приватного життя громадян відповідно до законодавства їхніх країни.
* * *
Нагадаємо, що підозри у незаконному втручанні АНБ США в телекомунікації у Європі виникли опісля оприлюднення матеріалів Едварда Сноудена, які завдали, за свідченням американських посадовців завдали великої шкоди. іміджу Америки за кордоном.

На думку аналітиків, ініціативу підтримають країни, які постраждали від дій АНБ, – Мексика, Франція та Італія. У п’ятницю британська газета The Guardian опублікувала нову порцію викриттів від Сноудена, згідно з якими відстежувались телефонні дзвінки 35 світових лідерів.

Джерело http://khpg.org/index.php?id=1382711328

6e32641b7bd76dc270628d8ec2ddaa9d_422x240

About Nataliya Zubar 2364 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

1 Comment

  1. Я так думаю! (с) Анна Безулик, шо цей шкандаль надовго… Он Романо Проді днями сказав, шо ше 10-ть років тому знав про те, шо гамери го прослуховують…

Comments are closed.