“Столицей хохлов” в кросворді дніпропетровської “Зорі” займеться міліція

Про це йдеться в листі Головному управлінню МВС України в Дніпропетровській області від 02.09.13 № 07/1/1-р за підписом заступника прокурора області О. Пєтухова:

«На підставі ст. 7 Закону України «Про звернення громадян», ст.ст. 214, 215 Кримінального процесуального кодексу України, ст.ст. 5, 10 Закону України «Про міліцію» направляю для розгляду за належністю у межах компетенції звернення Мазура О.М. щодо можливих порушень рівноправності громадян, національної честі та гідності, викладених у виданні газети «Зоря-город».

 Про результати розгляду та прийняте рішення інформуйте автора звернення у встановлений законом строк.

  Додаток на 3 арк.»

У виданні газети Дніпропетровської облради «Зоря-город»  № 33/22 (422/22) від 14 серпня 2013 р. на останній 16 сторінці в кросворді, який чомусь було названо «естонським», в питанні № 18 по вертикалі значилося: «Столица хохлов». І нижче, під кросвордом у тексті, що догори дригом, під тим же вісімнадцятим номером відповідь – «Киев».

Своє обурення з приводу образи національної честі й гідності українців та ще й напередодні державного свята Незалежності, я висловив редакції газети й зажадав вибачень.

Розголос в Інтернеті призвів до реакції на неподобство голови Дніпропетровської облради Євгена Удода:

«Как украинец, как гражданин, как патриот, как председатель областного совета и просто как человек я был возмущен этим вопиющим фактом!

Областная газета равно несет ответственность не только за материалы, их высокое качество и корректность, а и за развлекательную страницу, где публикуются кроссворды, анекдоты. Ответственные за номер должны внимательно вычитывать все тексты до последней буквы!

Увидев этот кроссворд, я почувствовал себя оскорбленным вместе со всеми украинцами. В солидной газете таких досадных ошибок, такого безобразия допускать нельзя!”, –заявив Євген Удод.


Примірник газети також був надісланий до Національної експертної комісії з питань захисту суспільної моралі. У відповіді НЕК пообіцяла розглянути інцидент на одному зі своїх засідань.

Олексій Мазур,
Дніпропетровськ.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут