Євген Захаров: “Ми маємо нарощувати тиск на Президента, на Уряд, на Парламент, на весь політикум”

Текст виступу на Євромайдані в Харкові 29 листопада (про мітинг більше)

Те, що сьогодні сталося, було очікуваним. Я ще вчора про це казав.

Головне питання,– що нам робити?

І ось, що я хочу сказати з цього приводу. Вчора я вже казав про це. Згідно ст. 5 Конституції України право зміни конституційного ладу належить ВИКЛЮЧНО народу України. Угода про євроінтеграцію,- це очевидно,- зміна конституційного ладу. Оскільки вона збільшує обсяг прав кожного з нас, обсяг свободи народу. Отже, тільки народ має право вирішити, чи підписувати цю угоду, а чи ні. За даними соціологів 68% українців за євроінтеграцію, навіть в Криму, на півдні, на сході, прихильників європейського вибору 50%. Отже, ні Президент, ні Уряд, не мають жодного права не підписувати цю угоду. Є й така обставина: 21 листопада Уряд, фактично, перевищив свої повноваження, перебрав на себе повноваження Верховної Ради. Це,- брутальне порушення Конституції України. Тому, що за Конституцією, визначення засад зовнішньої політики належить Парламенту. Верховна Рада визначилась із зовнішньополітичним напрямком, ухваливши Закон “Про європейську інтеграцію”. Цей закон чинний. Тому Уряд не мав права цей процес припиняти. Це,- зловживання владою. Ст. 365, ч. 3 Кримінального кодексу, та, яку інкримінували Тимошенко та Луценко та іншим бувшим урядовцям. Це схоже на злочин.

З цього випливає те, що ми маємо нарощувати тиск на Президента, на Уряд, на Парламент, на весь політикум, аби всі вони виконали наші вимоги, а Угода про асоціацію була підписана якомога скоріше. Треба шукати механізми для цього тиску. Я думаю, що одним з таких механізмів міг би бути загальнонаціональний круглий стіл за участі 3-х сторін: з одного боку це громадянське суспільство, з другого боку опозиція, з третього боку це Партія регіонів та Президент, варто запросити й четверту сторону,– Представництво Європарламенту Європейського союзу. За їхнього посередництва цей круглий стіл проводити. Я думаю, що якщо політична опозиція озвучила би цю ідею, Президенту та його компанії було би важко від неї відмовитись. Це один з елементів тиску, за допомоги якого можна примусити чинну владу виконати всі вимоги і прямувати до підписання Угоди про асоціації. Можна шукати й інші механізми.

Якщо ж нас не будуть слухати, треба шукати більш радикальні методи тиску на владу. Але всі вони мають бути ненасильницькими. Спротив має бути ненасильницьким. Є купа методів такого спротиву, купа засобів. Але спротив має бути ненасильницьким.

Я постійно чую з різних боків, що без насильства нічого не буде, нічого не вийде. Хочу нагадати, що з Україною все навпаки, що українці мали успіх тільки тоді, коли не вдавалися до насильства. Навіть Норильське повстання 1953 року було виграшем фактично, саме тому, що це був ненасильницький спротив людей, що перебували в таборах, були приречені на вірну загибель, але перемогли фактично. Майдан 2004 року також переміг. І я вважаю, що однією з причин цієї перемоги було те, що не було застосоване насильство.

Є різні радикальні форми і методи спротиву, різні технології. Але спротив має бути виключно ненасильницьким!

Сподіваюсь, що наші вимоги будуть виконані, і Угода про асоціацію з ЄС буде підписана.

Євген Захаров

ipp

Фото з мітингу

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

5 Comments on "Євген Захаров: “Ми маємо нарощувати тиск на Президента, на Уряд, на Парламент, на весь політикум”"

 1. Оборона України від внутрішніх ворогів є життьева необхідність!
  Ворогів треба перше чемно попросити а потім вже приймати міри!

 2. Оборона України від внутрішніх ворогів є життьева необхідність!
  Ворогів треба перше чемно попросити а потім вже приймати міри!

 3. Игорь | 30-11-2013 06:05 at 06:05 |

  Мирным путем с этой властью? Не смешите! Эти твари зауважают только тогда когда прольется ИХ кровь!Мирным путем ничего не выйдет! Только террор!

 4. Іванна | 30-11-2013 10:22 at 10:22 |

  И что, после того, как завозные беркутовцы отметелили девушек и детей сегодня ночью на Евромайдане, автор тоже против насилия? Зэк и его прихвостни понимают только кулак и дубину.

 5. Пане Захарове, тут так самісінько пан з плеяди Харківської правозахисної групи теж відповів що він “не збирається бунтувати людей і поспіша на лекцію” …
  Чим ви там займаєтеся?
  Ви, пробачте, “всрань” настрочили і шкода що під нею Ваш підпис стоїть.
  “… і потече сторіками кров у синє море
  от тоді я полину до самого Бога …”
  Часом перелистуйте класиків і ніхто вас НЕ УПОВНОВАЖУВАВ стримувати енергію спротиву нації, між иншим …
  Вадим Смогитель

Comments are closed.