Європейський суд з прав людини знов вказав на необхідність закону про мирні збори

УГСПЛ

1384425215Україна програла в Європейському суді з прав людини ще одну справу про мирні збори. Цього разу на Україну скаржився депутат Одеської обласної ради Михайло Шмушкович. За організацію малолюдного пікета біля Одеської міської ради він був незаконно оштрафований на 170 грн. За це Україна має виплатити йому 2000 євро.

Найцікавіше, що оштрафували пана Шмушковича за те, що він подав повідомлення про проведення акції не за 10 днів, як того вимагає Указ Президії Верховної Ради СРСР, а за два. Більше того, Одеська міська рада в своєму листі до Шмушковича зазначає, що використовує радянську постанову, бо немає закону, яким було б визначено реалізацію права на свободу мирних зборів.

Таку ж аргументацію під час комунікації з Європейським судом з прав людини застосував і Уряд. Вітчизняні чиновники знову застосували аргумент про те, що Указ Президій ВР СРСР ніхто не відміняв, і Конституційний суд не визнав його таким, що не відповідає Конституції. Також український Уряд натякнув Європейському суду, що він не повинен тлумачити українське законодавство, адже для цього є вітчизняні суди.

В запереченнях Уряду були використані аргументи, схожі на ті, які використали київські суди для тривалих заборон мирних зборів під Генпрокуратурою та адміністрацією Президента. Зокрема йшлося про те, що міська рада є важливим об’єктом міської інфраструктури. Що там щодня проходять численні потоки мешканців, і акція буде їм заважати. Зазначалось також про необладнаність суспільних місць Одеси санітарно-побутовими об’єктами, що може спричинити реальні шкідливі наслідки для громадян.

Європейський суд визнав порушення права на мирні збори, та знов наголосив на необхідності його врегулювати законодавчо.

«Фактично суд повторно вказав, що в країні відсутнє законодавство про свободу мирних зібрань, однієї Конституції не достатньо, а застосування указу часів СРСР в принципі не відповідає Конституції», – коментує представник Шмушковича в Європейському суді з прав людини Володимир Яворський, член правління УГСПЛ.

Михайло Шмушкович в своєму коментарі наголошує: «Боротися за свободу мирних зборів потрібно, аже порушення цього права не має партійності. Я представляю Партію Регіонів, та не убезпечило мене від того, що моє право було порушено, і для його відновлення довелося звернутися до Європейського суду з прав людини».

***

Від “Майдан Моніторингу”: те, що дурний совковий “Указ Президії Верховної Ради СРСР” в Україні не підлягає застосуванню, вже давно визнав і Вищий адміністративний суд України. Тільки до деяких рафінованих совків це ще не дійшло. Ми теж допоможемо.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут