Глава МЗС Литви: Янукович ще може врятувати асоціацію з ЄС

Українська Правда

завантаженняПрезидент Віктор Янукович ще може врятувати угоду з Євросоюзом, якщо залучить свої лідерські якості для прийняття Києвом пакету законів, необхідних для євроінтеграції.

Про це заявив агентству BNS в середу міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс, повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

“Я думаю, що Янукович може врятувати угоду, якщо вдасться до лідерства і відповідальності”, – сказав він.

Рішення українського парламенту посилило сумніви в тому, що на саміті Східного партнерства ЄС у Вільнюсі в кінці листопада буде підписаний договір про асоційоване членство України в ЄС, що включає і положення про вільну торгівлю.

Лінкявічюс вважає, що ще не все втрачено. “Якщо ви питаєте, чи можна сьогодні сказати, що точно не відбудеться підписання, то я б так не стверджував”, – сказав він.

“Багато що в руках президента Януковича, його роль є істотною, і я вірю, що він також відчуває цю відповідальність. У нього є багато можливостей вдатися до лідерства і взяти відповідальність за долю країни, і прийняти необхідні рішення”, – додав Лінкявічюс.

“Ситуація, безсумнівно, нетішить, оскільки немає ясності. Хоча політичне рішення підписати угоду начебто явне, воно не обгрунтоване конкретними кроками”, – сказав глава литовського МЗС.

Як відомо, середа 13 листопада була останнім шансом для прийняття трьох євроінтеграційних законопроектів перед оголошенням звіту місії Кокса – Квасьнєвського, який відбудеться в цю середу.

Проте спікер Володимир Рибак закрив позачергове засідання без всякого голосування.

Місія Кокса-Квасьнєвського все ще сподівається на “добру волю українських політиків” в питанні підписання угоди про асоціацію.

Опозиція попросила місію не давати в середу ввечері негативну оцінку України і почекати.

Дипломати висловили сподівання, що парламент ухвалить необхідні проекти максимум 19 листопада.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Глава МЗС Литви: Янукович ще може врятувати асоціацію з ЄС"

  1. Ага. Лідерські якості заключаються лише в одному дзвінку…

Comments are closed.