Громадська рада премії імені Джеймса Мейса та «День» визначили двох лауреатів конкурсу у дні вшанування 80-х роковин Голодомору

unnamedГромадська рада премії імені Джеймса Мейса та «День» визначили двох лауреатів конкурсу у дні вшанування 80-х роковин Голодомору. Ними стали доктор філософських наук Петро Кралюк та кандидат історичних наук Володимир Бойко.

 

Цього року почесну відзнаку «За громадянську позицію в галузі публіцистики» вперше розділили аж два претенденти. «Це вияв демократії, яка є у громадській раді, — відзначила Лариса Олексіївна, називаючи імена переможців. — Обидві кандидатури були такі, що не можна було сказати, що хтось когось переважить».

Голова громадської ради конкурсу Юрій Щербак так висловився про нових лауреатів: «Зізнаюсь чесно: з великою радістю підписував дипломи нових лауреатів і переконаний, що вони аж ніяк не гірші, а в чому навіть кращі за попередників. Це — золота спадщина сучасної публіцистики».

Як зазначив у своїй інавгураційній промові Петро Кралюк: «Для мене бракує цієї людини. Я сподіваюся, що лауреати премії Джеймса Мейса, і не тільки вони, будуть продовжувати його справу. Прекрасно, що є ця премія і видана газетою «День» книжкова серія «Підривна література», яка включає і брошуру із публікаціями Джеймса Мейса».

Володимир Бойко також із вдячністю отримував цю високу нагороду: «Премію Джеймса Мейса я розглядаю як один із необхідних кроків, для усунення кричущої несправедливості, яка існує в Україні стосовно цього імені. Така ініціатива є надзвичайно корисною і зобов’язуючою у тому плані, що ти маєш тримати цю планку»

Премія імені Джеймса Мейса, яку створила головний редактор газети «День» Лариса Івшина, вручається уже п’ятий рік поспіль. ЇЇ попередніми лауреатами стали відомі публіцисти Ігор Лосєв, Ігор Сюндюков, Сергій Грабовський та Олександр Палій, які майже у повному складі (окрім, Ігоря Лосєва який за станом здоров’я не зміг завітати у редакцію) були присутні на нагородженні своїх наступників.

Урочисте засідання Громадської ради конкурсу також відвідали голова громадської ради конкурсу, Надзвичайний і Повноважний Посол України, письменник Юрій Щербак, голова Національної спілки журналістів України Олег Наливайко, доктор історичних наук, професор, завідувач відділу історії України 20—30-х рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України Станіслав Кульчицький, письменниця, удова Джеймса Мейса Наталія Дзюбенко-Мейс, лауреати попередніх премій.

Детальніше читайте в газеті «День»  та на сайті:  http://www.day.kiev.ua/

 

За додатковою інформацією звертайтеся до редакції газети «День»

(044)303-96-25

(044)303-96-21

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут