Керченські журналісти змусили міську раду скасувати незаконне рішення, яке порушувало їхні права

19 листопада 2013 року. Депутати Керченської міськради повернули відібрану у місцевої телерадіокомпанії «Бриз» землю, де розташовано ретрансляційну вежу компанії. Міськрада скасувала своє власне рішення, яке «Бриз» вважав незаконним, про розірвання в односторонньому порядку ділянки землі на вулиці Чернишевського, 47-а .

У своєму рішенні депутати зобов’язали ТРК “Бриз ” до 1 травня 2014 року оформити всі необхідні документи на землю і до 1 січня 2014 року укласти з УЖКГ договір на утримання та благоустрій прилеглої території.

Сумнівне рішення, яке ухвалювалося з порушенням процедури, скасували «у зв’язку з тим , що 30 вересня 2013 більше 500 жителів м. Керчі звернулися до депутатів Керченської міської ради з проханням переглянути вищевказане рішення», – так сказано в рішенні сесії міськради.

Керуючий справами міськвиконкому Олександр Малина зізнався, що у ТРК «Бриз» проблеми через критичні статті на сайті «Керчь.ФМ», який є структурним підрозділом телекомпанії.

Тиск з боку міської влади на ТРК «Бриз» і «Керчь.ФМ» почався 1 серпня. Редакція і редакційний осередок Незалежної медіа-профспілки оголосили всеукраїнську акцію солідарності. Журналісти звернулися до читачів і радіослухачам із закликом поставити свій підпис під зверненням на захист ТРК «Боиз» до депутатів міської ради Керчі . Петицію підписали понад 500 осіб.

Медіа-профспілка виступила із заявою, в якій зазначила, що влада Керчі знищує незалежні засоби масової інформації, Вони висловила вимогу до влади Керчі і особисто від міського голови Олега Осадчого «відмовитися від політики, яка через відстоювання корисливих інтересів влади веде до знищення незалежного мовника і обмеження свободи слова».

Потім голова Радміну Криму Анатолій Могильов на зустрічі з журналістами у вересні обіцяв вжити заходів , щоб зупинити тиск на ТРК ” Бриз”.

Головний редактор «Керчь.ФМ» Ірина Сєдова подякувала всім, хто підтримав редакцію у важкий час.

Голова Незалежної медіа-профспілки Юрій Луканов заявив, що ця історія приклад стійкості журналістів, які не соромилися захищати свої права. «Керченські журналісти на повною мірою скористалися таким інструментом, як профспілка, – додав Луканов, – Адже наявність осередку в редакції дозволяє вирішувати багато питань, як це передбачено законом». Луканов підкреслив, що НМПУ готова допомагати всім членам організації,чиї права порушуються.

Прес-служба Медіа-профспілки
profpres@ukr.net
http://www.nmpu.org.ua
38-050-310-44-41

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair