Валерій Бондик (ПР): українці та росіяни – єдиний православний народ

Про це член партії регіонів, депутат ВР VI скликання заявив в передачі «Від першої особи» на радіо «Ера-фм» у вівторок, 12 листопада.

З цих слів випливає, що  «регіонал» не бачить жодних відмінностей між українцями та росіянами, для нього їх не існує. Натомість, найголовнішим фактором ідентифікації з його слів виступає православна віра.

Мимоволі виникають питання: а як щодо українців – вірян інших церков? Приміром, греко-католиків, римо-католиків, протестантів тощо… Вони вже не українці, тому що не православні? А як бути з атеїстами чи тими, хто не визначився зі своїми релігійними чи церковними симпатіями?

Якщо ж він вважає українців і росіян єдиним народом лише через православну віру, то як бути з грузинами, болгарами, румунами, сербами, греками, та багатьма іншими народами Європи? Чому православні українці є єдиним народом саме з росіянами?

Твердження Бондика є настільки ж абсурдним, скільки й дискримінаційним. Адже в ньому – не лише нівеляція національної, історичної, ментальної, культурної ідентичності українців, а й дискримінація громадян за релігійними уподобаннями, оскільки за логікою Бондика, людина, що не є православною вже не українець.

У вислові регіонала також вбачаються ознаки зазіхання на національно-територіальну цілісність України, бо якщо українці і росіяни єдиний народ, то навіщо тоді між ними кордони?

Тим більше прикро чути подібні провокативні заяви від заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук, члена вищої ради юстиції з 2007-го по 2013 роки, яким є Бондик.

Не менш сумнівною стала й наведена регіоналом алегорія щодо намагань України підписати угоду про Асоціацією з ЄС. Бондик порівняв нашу країну з людиною, яка зайшла в приймальню, а їй вказали на неправильно підібрану краватку, костюм та висловили інші нарікання щодо зовнішнього вигляду і тому не пропустили далі.

В даному випадку більш доречним видається порівнювати з відвідувачем приймальні не цілу країну, а конкретно й персонально її президента. Адже людині з кримінальною свідомістю й диктаторськими нахилами, від якого так і тхне совком й іншими нечистотами, справді важко розраховувати на теплий прийом у поважній установі , де одними з найвищих зі сповідуваних цінностей є демократія і права людини.

Олексій Мазур,
Дніпропетровськ.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

5 Comments on "Валерій Бондик (ПР): українці та росіяни – єдиний православний народ"

  1. Во-первых, не все православные. Во-вторых, ну и что? Разве мы становимся частью Швейцарии, или Германии, или Франции? Мы подписываем договор о зоне свободной торговли. Причем тут православие?

  2. сірий | 15-11-2013 16:51 at 16:51 |

    Наберите в поисковике МЕРЯ, прочитайте и скажите мне . Причем неРусь Москва (Город Конопли) к Руси?

  3. Це є ще одним підтвердженням, що риг – це діагноз!

  4. нарешті московські вчені дослідили і оприлюднили, що московити ніякі не словяни і нічого спільного з українцями не мають! в їхніх жилах понад 80% угро-фіно-монголо-татарської крові!

  5. ЦЕЙ Бондик НЕ РОЗУМІЄ, ЩО КОЛИ ЗАХОДИШ ДО РЕАНІМАЦІЇ, ТРЕБА ОДЯГАТИ ХАЛАТ І БАХІЛИ і до кабінету в замальцьованій фуфайці теж пертися нічого. навчися ніс аитирати і тоді в ЄВРОПУ, а не вміє, тоді в …

Comments are closed.