Заява Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета “З приводу громадських виступів на підтримку європейської інтеграції України”

PF25112013-620x250Протягом останніх днів у столиці та багатьох інших містах України, а також закордоном відбулися та тривають і зараз громадські виступи на підтримку європейської інтеграції України.

Наша Церква, як і низка інших провідних Церков та релігійних організацій України, у спільному зверненні ще наприкінці вересня цього року засвідчили підтримку європейських прагнень українського народу. За цей час на багатьох зустрічах в Україні та закордоном з політиками та громадськими діячами як особисто Патріарх, так і представники нашої Церкви зазначали, що Україна – європейська країна, що вибір нашого народу на користь приналежності до європейської християнської цивілізації був здійснений ще понад 1000 років тому під час Хрещення Київської Руси.

Як Церква ми маємо надію, що духовний потенціал України, наша співпраця зі здоровими європейськими силами у збереженні традиційних християнських цінностей – релігійних, сімейних, культурних та інших – допоможуть Європі у подоланні руйнівних проявів агресивного секуляризму.

Також ми переконані, що асоційоване членство України у Європейському Союзі – шлях до збереження української державності від агресивних зазіхань на неї з боку поборників відновлення зниклої імперії. Європейська інтеграція України – це також засіб уникнення нової холодної війни у Європі, ознаки підготовки до якої з боку північних імперських сил є очевидними.

Історичний шлях Української Церкви і українського народу нерозривно пов’язані. Тому нас, як і весь народ, стурбувала можливість відкладення на невизначений час підписання угоди між Україною та ЄС або і взагалі перспектива відмови від неї, на чому наполягають деякі закордонні сили

Ми сподіваємося що в найближчі дні будуть і з українського, і з європейського боку прийняті мудрі, правильні рішення, які відповідають спільним інтересам України та Європи. А закордонні діячі, які прагнуть під гаслами «братства» задушити нашу державність у своїх цупких обіймах, отримають гідну відповідь на ці зазіхання.

Знаючи, що молитва – один з найсильніших засобів боротьби віруючої людини, бо завдяки їй долається сила диявола, в ці вирішальні дні найперше звертаюся до всіх вірних Київського Патріархату та до всіх віруючих з проханням: посилюйте свої молитви за Україну, за наш народ, і особливо – за  державних керівників України та Європи, щоби Господь надихнув їх мудрістю прийняти вірні рішення.

Підтримуючи також право кожного громадянина на мирне оголошення і відстоювання своєї думки, одночасно закликаю всіх, хто бере участь у вуличних акціях на підтримку європейської інтеграції: бережіть мирний характер своїх дій, не піддавайтеся на провокації до насильства, виявляйте мудрість. Пам’ятайте слова Священного Писання: «Не будь переможений злом, а перемагай зло добром» (Послання до римлян, 12:21).

Звертаюся також до правоохоронних органів та інших представників держави із закликом забезпечити громадянам право мирно висловлювати свою позицію. Бо силові дії там, де потрібні діалог та порозуміння, здатні лише радикалізувати настрої, ще більше розділити суспільство, принести шкоду Україні.

Нехай Господь Бог збереже наш народ у мирі та злагоді, примножить мудрість державних мужів та всього суспільства. Закликаю на всіх Боже благословення!

Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

25 листопада 2013 р.,
м. Київ

День

 

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Заява Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета “З приводу громадських виступів на підтримку європейської інтеграції України”"

  1. от і вийшов би на майдан, закликавши віруючих приєднатися по всіх містах України!

  2. А де заява Володимира?він що, ще чогось боїться у свої 100 років :) ?

Comments are closed.