Гриценко: Звернення до офіцерів: “Вам дано право не виконувати злочинний наказ”

Звернення до Майдану


Не всі могли чути моє слово з трибуни Майдану. Можете зараз прочитати. Робота в штабі та протидія провокаторам Майдану не залишає часу для спілкування з Вами. Дякую за розуміння.

Янукович перейшов межу людяності. Згадайте, як цинічно він аплодував на всіх каналах і вітав Європейський майдан. Згадайте, як його кум генеральний прокурор Пшонка публічно пообіцяв, що не буде жодних силових дій проти тих, хто вийшов з мирною акцією. Не забули?

І тепер ми знаємо, як вони застосували беркутівців та інші підрозділи із звірячими назвами. Які били жінок, дітей, не дивилися – чи є депутатом, якій вік. Вони перейшли межу!

Але Україна – це не Білорусь і не Росія. Зараз міліція поховалася, вона не втручається, тому що бачить – коли стоїть півмільйона, тоді це страшно, бо їх рознесуть. Але вона завмерла тільки на певний час.

Я скільки був з людьми всі ці дні, кожен питає: чи можемо ми змінити цю владу? Можемо! Що для цього треба? Я їм казав і повторюю зараз: 300 тисяч людей, громадян на вулиці й мінімум 100 тисяч вночі, щоб ніякий «Беркут» навіть носа свого не сунув. Бо коли залишилося 300, решта пішли – тоді знесуть. 5 тисяч – можуть спробувати. 100 тисяч – ніхто не підійде. Тільки тоді ми сила.

Як офіцер, як полковник, як міністр оборони у минулому, я звертаюся зараз до офіцерів. До офіцерів у Збройних силах, до офіцерів у міліції, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, в інших силових структурах. Згадайте, що означає слово Офіцер. Це, насамперед, честь, гідність, відповідальність за свої дії. Офіцери в армії пам’ятають, що Гриценко, їхній міністр, не крав і не брав хабарів. Я дуже багатьох з вас зустрічав тут. Вони не у формі, але вони з нами.

Щоб ви всі знали – в українській армії в резерві понад 600 тисяч офіцерів. Я до вас звертаюся. Ви всі – громадяни, допоможіть своїй країні і своїм громадянам, щоб ніякі «беркути», «альфи», «кобри» та інші звірі їх не чіпали. Будьте тут зараз. Я звертаюся до понад 100 тисяч офіцерів, які служать зараз. Прочитайте ще раз Статут, прочитайте ще раз закони і Конституцію. Вам дано право не виконувати завідомо злочинний наказ. Наказ штурмувати мирних людей, які вийшли захищати себе, свій європейський вибір – це завідомо злочинний наказ. Вимагайте тільки у письмовій формі, ніхто вам його не підпише. Тому що знають – потім піднімуть на йолку.

Люди у формі й люди, які були в формі, які мають честь і гідність, повинні захистити своїх людей, своїх громадян. Тому що сюди вийшли не тільки ті, хто голосував за помаранчевих. Сюди вийшли й ті, хто не голосували взагалі й навіть ті, хто голосував за Партію регіонів. І вони також хочуть, щоб їхні діти-студенти могли відстоювати свої права і ніхто не викидав їх за руки-за ноги і не бив.

Ми не дозволимо, щоб влада діяла так, як вона діяла о 4 ранку минулої ночі проти своїх громадян. І ми не дозволимо, щоб вони вкрали в нас європейський вибір.

Саме тому налаштуйтеся на серйозну підтримку Майдану. Ми не можемо постояти і піти. Можемо тільки піти переодягтися, взяти з собою їжу, теплого чаю і прийти знову сюди, ще привести з собою друга, сусіда. І сказати синові, донці, що в університеті маєш бути тут, потім довчишся, бо це більші знання, більше виховання, ніж ті лекції, які зараз читають. І ми шануємо ректорів Києво-Могилянки, Київського політеху й багатьох університетів по всій країні, які зараз тут, або які дозволили своїм студентам бути тут, закликали їх. Вони – справжні громадяни.

Ще раз повторюю, 100 тисяч людей вночі, 10 днів – і влада піде сама. Без жодного пострілу, без жодного порушення закону. І міліція буде з народом.

Слава Україні!

Джерело fasebook Анатолій Гриценко

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

3 Comments on "Гриценко: Звернення до офіцерів: “Вам дано право не виконувати злочинний наказ”"

  1. я вас підтримую. але е ще прапорщики не ті з советів а за україну.

  2. пане гриценко я поважаю вас як міністра оборони і до сих пір ним вас вважаю хоча я за вас не служив я служив в вв в 90р на мою думку в ночі не був беркут а якась банда бо спецрозділ так не працюе якщо я помиляюся напишіть iury.suhy21@gmail.com слава україні

  3. Жадан М.В. | 01-02-2014 04:31 at 04:31 |

    Так, я маю право, ні – я маю обов’язок не виконувати злочинний наказ. Я знаю про це.
    Так, ти правий щодо вислову в назві свого звернення. Але де твоє тлумачення поняття злочинного наказу? В твоїх словах відсутнє логічне завершення. У якому наказі ти побачив склад злочину? Спробую допомогти. Співробітники правоохоронних органів під час залучення на службу отримують наказ: «Заступити на службу з охорони громадського порядку на вулиці Грушевського з метою недопущення радикально налаштованих елементів до важливих державних об’єктів – Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. Бойовий порядок мати… Зв’язок підтримувати… Заходи фізичного впливу, спеціальні засоби застосовувати згідно Закону України «Про міліцію» та виключно за командою старшого начальника…». Десь так. Тож чому цей наказ є злочинним? Чи ти вважаєш, що вони отримують інший наказ? Якщо так, пояснюю – вони отримують наказ, що не є злочинним. Вони виконують незлочинний наказ. Вони виконують свої службові обов’язки. Не Януковича захищають (його там немає), а охороняють державні об’єкти. Ті самі, що захоплюються бандитами (так, бандитами, які скористалися масовими заворушеннями та скоїли багато злочинів під прикриттям боротьби з владою та Президентом – відкрий Кримінальний Кодекс України та прочитай статті 109, 186, 194, 196, 267, 270, 277, 279, 289, 293, 294, 295, 341, 342, 343, 344, 345, 347, 348… я не беру на себе прокурорські обов’язки, але досить передивитися відео в інтернеті, щоб побачити дії, які вказані в цих статтях). І ніколи не перекручуй факти. Не знаєш чогось – не треба видумувати! Запам’ятай це. Досить вже брехні!!! Досить тиснути один на одного брехнею та перекручуванням!!! Час вже порозумітися та шукати вихід з майданного стану!

Comments are closed.