МЗС Литви і Швеції викликали “на килим” українських послів через силовий розгін Майдану

УНІАН

1385797622Посла України в Литві Валерія Жовтенка в понеділок було викликано в МЗС головуючої в Євросоюзі балтійської республіки у зв`язку із застосуванням сили проти демонстрантів в Києві, повідомила  прес-секретар литовського зовнішньополітичного відомства Раса Якілайтене. «Відбулася розмова. Міністерство висловило стурбованість у зв`язку з розгоном на Майдані Незалежності Києва мирних демонстрантів із застосуванням фізичної сили в ніч з п`ятниці на суботу і заявило про необхідність розслідувати інцидент і покарати винних», – сказала Якілайтене.

Посол поінформував, що керівництво України засудило жорстокість міліції щодо мирних демонстрантів і наголосив, що вибір України – інтеграція з Європою – залишається стратегічною метою державної зовнішньої політики. Жовтенко запевнив, що керівництво України вживе всіх можливих заходів, аби уникнути будь-яких громадянських конфліктів. У понеділок президент Литви Даля Грібаускайте засудила застосування сили проти демонстрантів у Києві і закликала сторони до мирного діалогу.

Міністерство закордонних справ Швеції  також викликало посла України через силовий розгін учасників мітингів за євроінтеграцію. Зокрема, відповідний запис щодо цього зробив у своїй сторінці у Twitter міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. «Ми викликали посла України до Міністерства висловити нашу глибоку стурбованість у зв`язку із застосуванням насильства проти мирних демонстрантів», – написав Більдт.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут