Посол США: Не буде жодного виправдання розгону Майдану

Застосування сили для того, щоб вибити мирних демонстрантів з Майдану Незалежності та споруд у центрі Києва не матиме виправдання в очах світу.

Про це заявив посол США Джеффрі Пайєт в ефірі “Громадського.tv”.

Він пояснив, що у США вважають українські демонстрації показником того, що український народ підтримує євроінтеграцію.

Посол розповів, що він нещодавно сам був на Майдані і вважає, що тисячі українців мають мати змогу проводити свої мирні зібрання.

“Свобода зібрань, свобода слова і свобода преси – це фундаментальні речі для української демократії. І ті тисячі людей на Майдані мають мати змогу висловлювати свою мирну підтримку європейським прагненням”, – заявив посол.

“Жодного виправдання силовим діям, щоб витіснити цих людей, не буде”, – запевнив він.

“Нічого європейського в тому, що сталося у суботу вранці на Майдані не було. І ми оцінили заяви, які зробили прем’єр-міністр і президент стосовно того, що буде повне і послідовне розлідування”, – висловив певність посол.

Пайєт заявив, що США та ЄС вірять у можливість відновлення євроінтеграційного діалогу в Україні.

“Зараз у найкоротшій перспективі наша увага звернена на те, щоб зупинити насильство. Але в довготерміновій перспективі ми будемо зосереджуватись на нашому стратегічному завданні – заохочувати глибші інституційні відносини України і ЄС”, – заявив посол.

Українська правда

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Посол США: Не буде жодного виправдання розгону Майдану"

Comments are closed.