Представництво ЄС в Україні стурбоване зростанням тиску на активістів #євромайдан”у

Заява Представництва ЄС в Україні

Представництво ЄС в Україні уважно і з занепокоєнням спостерігає за зростанням тиску на активістів громадянського суспільства, політичних лідерів та журналістів, які беруть участь у мирних протестах у Києві та по всій країні на підтримку асоціації України та ЄС і основоположних прав і свобод. З різних міст надходять повідомлення про залякування, насильство та сумнівні обвинувачення. Вчорашнє жорстоке побиття журналістки та активістки ТетяниЧорновол є на жаль лише найсвіжішим прикладом із багатьох подібних випадків, що викликають стурбованість.

Свобода висловлювань є одним із основоположних та загальноприйнятих міжнародною спільнотою прав людини, яке Україна зобов’язалась поважати та захищати. Свобода слова належить до основних цінностей кожного вільного та демократичного суспільства.

Це обов`язок та відповідальність влади – захищати право народу на мирні демонстрації, свободу висловлювань журналістів та інших активістів громадського суспільства. Ці права мають бути захищені всюди і для кожного.

Ми прийняли до уваги негайний заклик Президента Януковича провести розслідування справи Тетяни Чорновол. Ми сподіваємось на всебічне розслідування даної справи та всіх інших справ, які пов’язані зі залякуванням та насильством, на основі наявних доказів і свідчень, що викликають довіру. У результаті відповідного та незалежного розслідування мають бути притягнені до відповідальності всі винні; це також слугуватиме розв’язанню проблеми видимої суспільством безкарності за такі серйозні порушення основоположних свобод. Бездіяльність влади або відсутність результатів розслідування загрожує підірвати довіру громадськості до спроможності держави захищати своїх громадян.