Східне партнерство: ЄС дає більше коштів за рішучіші реформи

Європейська Комісія оголосила обсяги фінансової допомоги за 2013 рік в рамках програми інтеграції та співпраці Східного партнерства (EaPIC). Ці кошти підуть на проекти з пожвавлення економічних можливостей у сільській місцевості, реалізації передових реформ в енергетичному секторі, поліпшення управління ринку праці, розвитку професійної освіти і тренінгів та інші ключові сфери. Загальний обсяг фінансування в 2013 році складає 87 млн. євро. Вони були розподілені між Молдовою (35 млн. євро), Грузією (27 млн. євро) та Вірменією (25 млн. євро).

Загальний принцип надання допомоги відповідає принципові оновленої Європейської політики сусідства: більше підтримки у відповідь на більш рішучі реформи («more for more»).

«Цього року три країни-учасниці Східного партнерства були нагородженні за свої зусилля з демократичних перетворень та прихильність до засадничих цінностей. Ми сподіваємося, що в майбутньому ця група країн стане більшою. Додаткове фінансування означає більшу підтримку національним реформам та спільним проектам, що приносять конкретну користь у житті громадян», – повідомив Штефан Фюле, Комісар з питань розширення та політики сусідства.

Програма EaPIC надає додаткове фінансування країнам Східного партнерства, що досягли успіху в проведенні реформ з поглиблення демократії та прав людини. Вона доповнює двосторонні програми річної допомоги з боку ЄС, реалізуючи нові проекти або розширюючи сферу та тривалість уже наявних проектів.

В Грузії нові кошти будуть використані для поліпшення управління ринку праці через покращення зв’язку між освітою, професійними навичками та потребами ринку. В Молдові додаткові гроші ЄС дозволять розвинути економічні можливості у сільській місцевості. У Вірменії – сприятимуть розвитку національної програми щодо боротьби з корупцією та підтримуватимуть реформування державної служби.

Контекст

Програму з інтеграції та співпраці Східного партнерства було засновано в 2012 році. Її мета – надати додаткове фінансування країнам-учасницям Східного партнерства, що проводять реформи з поглиблення демократії та збільшення поваги до прав людини. На практиці програма функціонує як позитивний стимул для подальших зусиль з демократичних перетворень.

Асигнування за 2013 рік базуються на ключових висновках та рекомендаціях останніх доповідей Європейської Комісії з реалізації європейської політики сусідства (пакет ЄПС за березень 2013 р.).

Цей механізм нагородження відповідає принципам взаємної підзвітності та диференціації, що були введені в огляді європейської політики сусідства за 2011 рік. Чим більше і швидше країна прогресує у своїх внутрішніх реформах, тим більшу підтримку вона отримує від ЄС.

Програма EaPIC фінансується Європейським інструментом сусідства та партнерства (ENPI). Це основний інструмент фінансування та співпраці, через який ЄС надає допомогу своїм східним та південним сусідам, а також Росії в період з 2007 по 2013 рр.

Загальний обсяг фінансування EaPIC за 2012-2013 рр. склав 152 мільйони євро.

Більше інформації:

Східне партнерства та регіональна співпраця на Сході

Попередні звіти з виконання Європейської політики сусідства

Інформаційний центр європейського сусідства

Джерело:  Новини Представництва Європейської Комісії

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут