Слідчий викликає активістку Євромайдану для пояснень її публікацій у Facebook

Сучасні “сталінські соколи” Управління СБУ у Запорізькій області знов виходять полювати на активну українську молодь або що з вами можуть зробити за репост на фейсбук?!

27.12.13 р. офіційне запрошення на розмову від слідчого Запорізького УСБУ отримала Катерина Коротченко, очільниця Запорізького осередку ГО “Європейської молоді України”, наша активістка Запорізького ЄвроМайдану. – повідомив запорізький правозахисник і громадський діяч Ігор Зубко. Підстава для виклику – репост із коментарем, який побачили наші охоронці прав громадян із СБУ на сторінці Каті, що їх дуже занепокоїло, адже інших правопорушень в Запоріжжі і Україні немає, всі вже розкрили..

Це сталося увечері, на пл. Фестивальній, поблизу Запорізького Євромайдану. Я теж, підійшов разом з нею до слідчого, щоб забезпечити захист і пересвідчитися у правомірності його дій. Побачивши знайоме обличчя слідчого, зрозумів, що до цієї роботи із профілактичних бесід (а насправді – психічного тиску на активних громадян) долучили групу слідчих, що вже проявили свою запопадливість і, по-іншому не сказати – рьяность у захисті пам’ятника Джугашвілі – визнаного в Україні злочинцем (який було пошкоджено вибухом два роки тому). Причому, в результаті роботи наших талановитих слідчих спецслужбістів дійсно винних у вибуху знайдено так і не було. Але, велику кількість молоді вони таки встигли добряче допитати й позалякувати. Серед іншого, погрожуючи і тиснучи, брали аналізи крові, слини.. обшукували помешкання.. вилучали особисті речі, використовували навіть поліграф (детектор брехні)..

Бачимо тепер, що неправомірно лякати молодь, щоб та відмовилася від громадської активності цій новій жандармерії сподобалося і видалося ефективним.

Думаю, що такий виклик молодої громадської діячки є черговим сигналом для всіх думаючих громадян України, зокрема, правозахисників і журналістів: маємо бути готовими до нової хвилі протиправного тиску на активну молодь та всіх, хто не хоче миритися із роллю раба сучасних олігархів.. Об’єднуймо зусилля і захищаймо наші права і свободу! Виборемо право бути вільною людиною в своїй державі!

p.s. Як правозахисник піду на допит разом із Катериною, хто хоче, приєднуйтеся.. 

p.p.s. Є інформація, що о 10.00 біля центрального входу до Запорізького УСБУ (Дзержинського, 62) відбудеться самостійний неорганізованний флеш-моб на підтримку представника запорізької молоді – Катерини.. 

1532125_617597678306687_455203144_n

 

Джерело

5 Comments

  1. Там «запрошують» для дачі пояснень, у зв’язку з проведенням перевірки. Буде повістка – тоді разом з адвокатом треба йти. А на такі запрошення можна взагалі не реагувати.

  2. Доля України залежить від тебе!
    Як довго ти живеш,ти повинен думати тільки про перемогу!
    Ти повинен знищити всіх хто проти тебе!

Comments are closed.