Журналісти Івано-Франківська попередили про інформаційний бойкот офіційних заходів і повідомлень

Джерело Вікна

Журналісти Івано-Франківська попередили про інформаційний бойкот офіційних заходів і повідомлень. ФОТО+ЗВЕРНЕННЯ

Пікет під Івано-Франківською ОДА. Фото Жені Безусова, Бліц-інфо


Юрій Тимощук, журналіст 

Сьогодні в Івано-Франківську на площі перед облдержадміністрацію відбулась акція протесту «Ні насильству!». Її учасниками стали журналісти, редактори прикарпатських ЗМІ та небайдужі іванофранківці, що таким чином вирішили висловити протест проти побиття мирних громадян та журналістки Тетяни Чорновол.

Протестувальники з фото побитих кореспондентів, плакатами «Хто відповість за побиття журналістів?», «Стоп насильству проти журналістів!», “Всіх не переб’єте!”, “Не бий жінок!”  та заклеєними ротами утворили  живий коридор «ганьби» для працівників ОДА, що якраз йшли на роботу, повідомляє Бліц-інфо.


Пізніше, учасники акції розклеїли всі плакати та фото на стіну Івано-Франківської ОДА.


Як повідомляли “Вікна”, пізно ввечері 24 грудня троє невідомих напали на журналістку, громадську активістку Тетяну Чорновол та жорстоко її побили. Жінка перебуває в реанімації. Двоє нападників уже затримані. Встановлено і прізвище третього нападника та його автівки.

Крім того, з початку мирних акцій протесту українські силовики побили понад 40 представників преси, серед яких й іноземні.


Журналісти Прикарпаття оприлюднили текст Відкритого звернення, яке подаємо повністю.
Прокурору області О.Хряпі

Начальнику управління СБУ в області А.Кміті

Начальнику управління МВС України в області В.Фелику

Голові облдержадміністрації В.Чуднову

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
Ми, представники ЗМІ Прикарпаття спільно з обласним Штабом національного спротиву та громадськістю краю, обурені брутальними фактами побиття журналістів працівниками правоохоронних органів, а також невідомими особами, які, на нашу думку, діють на замовлення представників чинної влади.

Лише у період із 28 листопада 2013 року до сьогодні у Києві від рук силовиків постраждали понад 50 журналістів, операторів і фотографів українських та іноземних медіа. Тиск на незалежні ЗМІ уже давно став нормою політичної системи імені Януковича, а переслідування журналістів, застосування насильства проти них — невід’ємною рисою злочинного режиму.

Останньою краплею стало жорстоке, просто таки звірське побиття журналіста, громадського активіста Тетяни Чорновол.

Такі безпрецедентні випадки насильства над журналістами свідчать, що свобода слова та право суспільства знати правду заважають владній верхівці. Куди комфортнішим для чинного режиму є жорстка цензура, дозування інформації, маніпулювання, репресії та терор.

У цьому винні всі, хто причетний до цієї влади, яка створює в державі атмосферу залякування — від президента Януковича, прем’єра Азарова, міністрів, глав обладміністрацій і до пересічних представників влади на місцях та рядових членів Партії регіонів.

ВИМАГАЄМО:
1. Негайного публічного, об’єктивного розслідування та справедливого покарання винних у брутальному побитті Тетяни Чорновол, покаранні інших осіб, винних у застосуванні насильства проти журналістів, громадських активістів та інших громадян України.

2. Негайного звільнення міністра внутрішніх справ Захарченка.

3. Притягнення до відповідальності всіх працівників правоохоронних органів, винних у перешкоджанні журналістам здійснювати професійні обов’язки.

3. Не допустити жодних утисків чи переслідувань журналістів у Івано-Франківській області та Україні загалом.

4. Не допустити жодних утисків чи переслідувань журналістів і громадських активістів у Івано-Франківській області та Україні загалом.

5. Припинити кримінальні та адміністративні провадження проти журналістів, громадських активістів, будь-яких інших осіб, єдиною причиною відкриття яких стала активна громадянська позиція щодо відстоювання конституційних прав і свобод.

У вигляді попередження оголошуємо інформаційний бойкот офіційних заходів і повідомлень — ОДА, прокуратури, МВС, СБУ, центральних органів влади і всіх представників Партії регіонів — терміном на один місяць. У разі невиконання наших вимог залишаємо за собою право продовжити інформаційний бойкот, а також вдаватися до інших форм протесту, які не суперечать законодавству.

26.12.2013