Чи варто грати з шулерами за їх правилами ?

В нашій країні тривалий час діяла негласна угода — визнання корупційної влади в обмін на те, що в майбутньому ситуація зміниться. Так, у нас погані дороги, у нас кримінальники при владі, нечесні суди та проблеми з мовою, але ж країна рухається у євроінтеграційному напрямку, тож рано чи пізно ці проблеми будуть вирішені еволюційно.
В листопаді минулого року влада в односторонньому порядку розірвала цю угоду, вектор інтеграції розвернений на 180 градусів. Політична система, яку нам нав’язують в рамках цього процесу, отримала назву “керована демократія”. Вона трохи відрізняється від тоталітарної радянської однопартійної системи і більш схожа на деякі режими так званої “народної демократії”, які панували у країнах Східної Європи під протекторатом Радянського союзу.

За “керованої демократії” допускається існування певних політичних партій, можуть відбуватись якісь виборчі компанії, але їх результат завжди “керований” і він навіть теоретично не може підкосити монополію влади. Режим буде відтворювати некомпетентність і корупцію аж до повної деградації країни. Перші вибори за такою системою ми вже бачили 15 грудня, коли на 4 з 5 дільниць перемогли провладні кандидати, не дивлячись на масові протести по всій країні. Очевидно, що і президентські вибори 2015 року пройдуть за такою самою схемою, якщо громадськість і надалі буде сподіватись тільки на політичні партії. Справа в тім, що для певних партійних функціонерів система “керованої демократії” є великою спокусою, можна безпечно критикувати владу, отримуючи всі преференції парламентського життя. (яскравий приклад- Жириновський) Безперечно, у всіх опозиційних парламентських партіях є чесні люди, які щиро хочуть замінити систему і не будуть просто імітувати боротьбу. Задачею громадськості є виділення та гуртування всіх здорових елементів політичної системи.

Досвід країн Східної Європи, в яких відбулись оксамитові і не дуже революції доводить, що зміні режиму “керованої демократії” передували переговори з режимом про умови проведення виборів. Для цього обов”язково необхідно визначитись з єдиним кандидатом в президенти або з лідерами протестних рухів від громадськості, які займуть консолідовану позицію. Не так принципово, хто буде цим єдиним кандидатом — опозиційний кандидат, чи митець, чи електрик, питання тільки в готовності взяти на себе відповідальність за мирне перезавантаження влади в країні. Якщо це буде розкручений політик, перезавантаження може розпочатись швидше, якщо справу очолять громадські лідери, зміни можуть бути глибшими, не суть важливо. Головне — з єдиним кандидатом потрібно визначитись вже зараз. Сподівання на перший тур виборів 2015 року більш ілюзорні, ніж надії виграти на вулиці у наперсточників. Єдиний спосіб виграти – схопити за руку і відібрати кульку самостійно.

Павло Гомонай

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Чи варто грати з шулерами за їх правилами ?"

 1. МАКСИМАЛЬНИЙ ПЕРЕПОСТ!!! ВІДТЕПЕР МИ ЖИВЕМО В БАНДИТСЬКІЙ ДЕРЖАВІ, ДЕ НЕМА Й МОВИ ПРО ЯКІСЬ ПРАВА ТА СВОБОДИ. Знайомтеся з новаціями, прийняття яких банда сфальшувала сьогодні під куполом (в усіх читаннях одразу підняттям рук і називанням “зі стелі” цифри голосів):
  1. За рух у колонах більше 5 авто – вилучення прав і автомобіля на 2 роки.
  2. За діяльність інформагентства без держ.реєстрації – конфіскація техніки і продукції + великий штраф.
  3. Порушення порядку мирних зібрань – до 10 діб.
  4. Участь у мирних зібраннях у касці, форменому одязі, з вогнем – до 10 діб.
  5. Встановлення наметів, сцени чи навіть звуку(!) без дозволу(!) міліції(!) – до 15 діб.
  6. Неповага до суду – 15 діб
  7. Невиконання вимог про обмеження доступу до інтернету – штраф 6800 грн.
  8. Невиконання “законних вимог” СБУшників – штраф понад 2 тис. грн.
  9. Протокол про адмін. правопорушення можна вже не вручати особі, яку вважають порушником (достатньо т.зв. “свідків”).
  10. Підтвердження вручення повістки особі тепер не лише її підпис, а “будь-які інші дані” (!)
  11. Блокування доступу до житла (цілком нова кримінальна норма) – 6 РОКІВ.
  12. Наклеп (Повернуто до Кримінального Кодексу!!!!) – 2 РОКИ.
  13. Поширення екстремістських матеріалів (!!!!) – 3 РОКИ.
  14. “групове порушення громадського порядку” – 2 РОКИ
  15. МАСОВІ ЗАВОРУШЕННЯ – 10 і навіть 15 РОКІВ (!) – будь-якого учасника Майдану можна садити за цією статтею, не кажучи вже про інші статті (!).
  16. Збирання інформації про беркутівців, суддів та інших подібних персонажів – 3 РОКИ.
  17. Погроза міліціонеру чи подібним персонажам – 7 РОКІВ.
  18. збирання інформації про суддю – 2 РОКИ
  19. НДО, які отримують кошти з-за кордону – тепер “іноземні агенти”, мають платити податок на “прибуток” і офіційно називатися “іноземними агентами”.
  20. НДО не можуть здійснювати “екстремістську діяльність”.
  21. Церкви не можуть здійснювати “екстремістську діяльність”
  22. Держава може прийняти рішення про ЗАБОРОНУ ДОСТУПУ ДО ІНТЕРНЕТУ
  23. Громадське об’єднання вважається таким, що бере участь у політичній діяльності, якщо воно прагне впливати на рішення органів влади (тоді на таку діяльність і її фінансування треба просити завчасного дозволу держави).
  24. Людину можуть засудити (у т.ч. до багатьох років тюрми) ЗАОЧНО, тобто у її відсутність на суді.
  25. До відповідальність за порушення правил дорожнього руху тепер можна замість водія притягнути власники авто, якщо порушення зафіксовано автоматичним засобом.
  26. Народного депутата можуть позбавити недоторканності і дати згоду на його арешт без розгляду профільним комітетом – одразу на пленарному засіданні ВР.
  27. “Беркут” та посадовці, які вчинили злочини проти активістів майдану, звільняються від покарання.

  Цей перелік не повний, але й цього достатньо, щоб зрозуміти – В УКРАЇНІ ВСТАНОВЛЕНО ДИКТАТУРУ. ЦЕ – РЕАЛЬНЕ ПОВАЛЕННЯ КОНСТИТУЦІЙНОГО ЛАДУ. Лише масовий опір і усунення узурпаторів може відновити дію Конституції і норм права і захистити український народ від масових репресій.
  Це – не перебільшення.
  Максимальний ПЕРЕПОСТ, будь ласка.

 2. banderovetz | 17-01-2014 11:00 at 11:00 |

  Павло, все вже закінчилось. Не буде ніяких виборів і ніякої “керованої демократії”. ДИКТАТУРА – ось що нам запропонував Янукович. Або повстання, або смерть на копанках Ахмєтова чи Клюєва – от і вся ділемма.

Comments are closed.