Єдиний полтавський депутат – комуніст Масенко – вимагав надзвичайного стану

Масенко к

23 січня відбулася сесія Полтавської обласної ради, на якій, зокрема, ухвалювали бюджет області на 2014 рік. На жаль, голова облради Іван Момот не додумався запропонувати вшанувати хвилиною мовчання загиблих на Євромайдані в Києві. Це зробив депутат від УДАРу Петро Ворона.

Найбільше збурення в сесійній залі викликало питання про текст заяви депутатів обласної ради щодо суспільно-політичної ситуації в країні.

Оскільки перед будинком відбувався мітинг євромайданівців, депутати від опозиції запропонували надати слово їхньому представнику помічнику-консультанту народного  депутата В’ячеслава Кириленка Олегу Пустовгару. Однак регіоналівсько-комуністична більшість проголосувала за те, щоб слова не давати.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAОсобливо перцював депутат-комуніст Олександр Масенко, мовляв, у кожного нардепа 31 помічник, та це як кожному слово надавати, тож хай Кириленко сам приїздить. Наче вони б Кириленка допустили на трибуну…

Фракція Партії регіонів запропонувала текст заяви, як завжди «ніякий», в стилі «ребята, давайте жить дружно». Ось кілька фрагментів: «…глибоко стурбовані загостренням…», «…лише наполегливою працею ми зможемо…», «…ми вистраждали незалежність і соборність…» (ми – це хто, комсомольці 80-х? ну й гумористи – Авт.), «…вимагаємо від Президента забезпечити правопорядок, врегулювати конфлікт мирним шляхом…»

Читаючи ці слова, хотілося просльозитися. Невже це тепер кажуть нам Удовіченко з Момотом, які за прикладом Януковича й Азарова два місяці «не чули» тисяч і тисяч полтавських євромайданівців під їхніми вікнами, бо їхні боси в Києві «не чули» мільйони мирних протестувальників на Майдані Незалежності. Адже хіба не влада, нахабно й з викликом ігноруючи мирні вимоги народу, не сама спровокувала силове протистояння на Грушевського з жертвами?

І знову комуніст Масенко мало зі штанів не вистрибував, вимагаючи доповнити заяву вимогою запровадити у країні надзвичайний стан і застосувати зброю для розгону Євромайдану.

Журналісти тільки переглядалися між собою: полтавські регіонали не вимагають надзвичайного стану, а Масенко вимагає! Може, Партії регіонів варто запропонувати Масенку перейти до них, був би місцевий Чечетов. Або полтавський Жириновський. По ходу Масенко ображав навіть колегу по лівому табору – депутата-соціаліста Степана Бульбу. Той, до речі, дав йому гідну відповідь, назвавши Масенка провокатором: «Це навіть не більшовизм, а щось гірше, якщо йому так хочеться крові!»

Сумно було дивитися на цю картину: де ж ваша мудрість, де ж ваша елементарна людяність, обранці народу?! Чи вам депутатський мандат потрібен лише для подальшого збагачення? А виборці – тільки пил на ваших черевиках з крокодилячої шкіри?!

Депутати облради відкинули варіанти заяв про суспільно-політичну ситуацію, запропоновані фракціями УДАРу та Соцпартії, що найбільше відповідали здоровому глузду й завданню припинення насильства. Проголосували за проект фракції Партії регіонів.

Після закінчення сесії Масенко вийшов до мітингувальників і хотів виступити перед ними. Але, дізнавшись, що він єдиний пропонував запровадити надзвичайний стан, освистали й прогнали. А може, треба було, щоб люди його послухали й переконалися, що члени Компартії й досі є вірними сталінцями, для яких людстьке життя ніколи нічого не вартувало, й прокляли до сьомого коліна.

Олегу Пустовгару з ініціативи І.Момота таки надали слово, коли всі рішення вже були проголосовані. Він розповів, що увечері 22 січня заледве вдалося вговорити й заспокоїти кілька сот радикально налаштованих молодих людей, які хотіли захопити облдержадміністрацію.

Незважаючи на 10-градусний мороз, ніхто з євромайданівців, що пікетували обраду з плакатами, не розійшовся. А коли вийшли депутати, пропускали їхні машини-депутатовози через «коридор ганьби».

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЙ справді, площа перед облрадою нагадувала женевський автосалон у день відкриття: яких тільки автівок представницького класу тут не було. Прості виборці кричали «обранцям»: «Розкажіть нам, слуги народу, на які гроші купили свої мерседеси?!» А депутати боялися навіть назвати свої прізвища людям.

Не назвався виборцям і депутат-регіонал Сергій Шевяков, що приїхав на мерседесі з «крутими» номерами. Він врятувся втечею, коли люди почали його питати, за що він сьогодні голосував.

Людмила Кучеренко

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут