Губернатору Полтавщини дали строк до полудня 25 січня, щоб написав заяву на звільнення

заг вел к24 січня відбулася зустріч активістів полтавського євромайдану з лідерами Партії регіонів на Полтавщині – головою ОДА Олександром Удовіченком, головою облради Іваном Момотом та заступником губернатора Валерієм Пархоменком.

Нагадаю, 23 січня Удовіченко вперше за два місяці зволив вийти до людей на полтавський Євромайдан.

http://blog.poltava.pl.ua/author/kucherenko/2506/

Для діалогу потрібні відправні точки. Тож я, як модератор зустрічі в ОДА, попросила владців озвучити, як вони розуміють, чому повстав народ. Адже коли в хліву реве й реве худоба, то навіть поганий хазяїн піде ж таки та й подивиться, що їй треба – сіна чи води… А наші керманичі за два місяці «не удосужились» поцікавитися, чому повстав народ, який їх працевлаштував.

І стало ясно, що вони й справді не розуміють, що відбувається в країні, бо живуть у якомусь віртуальному світі.

О.Удовіченко почав розповідати про світову економічну кризу, непродумане рішення щодо підписання угоди про асоціацію з ЄС (ну що ж ви тоді за менеджери, що за рік не розібралися, де вигідніше, та й за півроку до Вільнюса Національний Інститут стратегічних досліджень подав адміністрації президента докладні економічні викладки про вигідність угоди з ЄС), про відсутність грошей у бюджеті (так треба красти й в офшори вивозити менше, бо за 4 роки статки українських мільярдерів збільшилися у 5-6 різів!), про те, що Росія відкликала 17 сертифікатів якості Крюківського вагонобудівного заводу, який є другим бюджетоутворюючим підприємством в області, через що без роботи залишився колектив, де працює 5500 чоловік.

Одно слово, те, що він завжди балакає по телевізору. Але одного не врахував губернатор: у телевізорі зв’язок одностронній. А тут сиділи живі, й досить підготовлені люди, які розказали йому, «по чому в Одесі рубероїд».

Особливо – про Крюківський вагонобудівний завод. Адже замість того, щоб купити у крюківчан їхні прекрасні кліматично адаптовані експреси, Колесніков купив у корейців «Хюндаї» майже на 400 мільйонів доларів, без сумніву, отримавши за це відкат. І це при тому, що для переведення підприємства на євростандарти необхідно 360 мільйонів доларів. Але держава Україна скрутила дулю вітчизняному виробникові, підтримавши іноземних робітників і іноземний бюджет. Дуже невдалий приклад навів губернатор і «спалився», бо чому ж у 2012 році не захищав рідне бюджетоутворююче підприємство?!

«Ми – легітимно обрана влада, а в разі спроб захоплення ОДА міліція буде захищати будівлю, скільки у міліції вистачить сил і зброї» – продовжував повторювати януковицько-азарівські мантри Олександр Удовіченко. Наче не знає й не розуміє, за що в кількох областях змусили голів облдержадміністрацій і облради написати заяви про відставку й навіть стати перед людьми на коліна. Та за те, в яку диктатуру перетворили цивілізовану європейську країну, за звірства, що чинять «беркутівці» й бандити-«тітушки»!

Активісти Євромайдану намагалися пояснити «властьпредержащим», що радикально налаштована молодь не підпорядковується нікому, і що будь-яка влада дається не навічно. Краще піти самим, доки не винесли на вилах. І погодитися на дострокові перевибори Президента й рад. Тим більше, що Удовіченко не згоден з даними соціології – 74% населення області підтримують вимоги євромайданівців – і наполягає, що більшість виборців – за владу. Тож на виборах і перевірили б. Якщо вони будуть чесними, звісно.

Утім, на одне пряме запитання ми отримали від Удовіченка пряму відповідь: він бере на себе відповідальність за дії центральної (регіональної) влади. Тобто, як і президент Янукович, схвалює дії міліції на вул.Грушевського, ухвалення законів про диктатуру 16-го січня й т.д.

Партія регіонів зганьбила себе навічно, владу ненавидять, то чи не краще вийти з Партії регіонів, тим більше, що бути впевненим, що міліціонери покладуть за них своє здоров’я й життя – думка вельми хибна.

Саме усвідомлення цього, а не надія на міліцію й армію, й могло б стати основою для компромісу між владою й громадянським суспільством, щоб на Полтавщині не пролилася кров. Тим більше, що О.Удовченко визнав, що більше трьох років ігнорував громадськість, уникав рівноправного діалогу.

Серед інших вимог Євромайдану: гарантії голови ОДА щодо недопущення репресій стосовно активістів, незнесення намету Євромайдану та надання автивістам можливості щоденної участі в різножанрових передачах на радіо й телебаченні державної обласної ТРК «Лтава», яка утримується на гроші усіх платників податків. Адже навіть опозиційні центральні телеканали щодня запрошуютьу студію «найзапекліших» регіоналів і від того їхній рейтинг тільки зростає.

Окремо пояснили регіоналівському «ідеологу» В.Пархоменку, що ні йому, ні директору Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА Миколі Перепелиці негоже пащикувати у пресі з приводу програшу опозиційних кандидатів на довиборах в 5-ти округах, мовляв, виборці віддали перевагу кандидатам від влади, а не «політиканам»-опозиціонерам. Бо й українці, й міжнародна спільнота знає, як «кувалася» та брутальна перемога.

До слова, увечері на вічі О.Удовіченку дали час до полудня 25 січня для написання заяви про звільнення.

 Людмила Кучеренко

 

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут