Розборки ядерних компаній Росії та США підвели Харків до ядерної катастрофи?

Як відомо з багатьох ЗМІ, сьогодні на кордоні з Росією було затримано громадянина Росії (наприклад, джерело – Корреспондент) при спробі вивезти з України кілька кілограмів радіоактивного матеріалу. Цей низько збагачений уран згідно плану мав використовуватися як паливо для дослідницького реактора, який зараз будується разом з США у Харкові.

За отриманої нами на умовах конфіденційності інформації, уран згаданий громадянин Росії вивозив чи то на прохання одного із спеціалістів США, які зараз працюють у Харкові, чи то за наказом свого куратора з ФСБ РФ.

Кілька тижнів тому Росія підписала з Угорщиною контракт на побудову нового реактора в Угорщині вартістю в 3,5 млрд доларів. Американські компанії, конкуруючі з Росією в даному сегменті, не змогли взяти участь у тендері на побудову нового реактора.

Отже, маємо дві гіпотези:

1. Обмінявши в Росії низько збагачений уран на високозбагачений, та загрузивши його пізніше в робочий реактор, можна було завдати непоправної шкоди новозбудованому реактору. А пов’язаний з Росією скандал підірвав би позиції Росатому на міжнародному ринку ядерної енергетики.

2. Отримання інформації про наявність у Харкові радіоактивного матеріалу, попри домовленості та протоколи про їхнє виконання саме у ці буремні часи, коли Добкін та Кернес очікують навали бандерівців, дасть підстави Росії здійснити «точкову інтервенцію», аби убезпечити від радіаційної небезпеки пограничні з Україною області РФ.

Віктор Гарбар, випускник фізико-технічного факультету Харківського Державного Уніврситету ім.А.М.Горького (нині ХНУ ім. В.Каразіна), координтор проектів ІЦ «Майдан Моніторинг»

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Розборки ядерних компаній Росії та США підвели Харків до ядерної катастрофи?"

  1. какие сволочи.за деньги продали здоровье будущего поколения

Comments are closed.