Як міжнародна правозахисна спільнота допомогатиме Україні

Міжнародна правозахисна група щодо ситуації в Україні була створена в кінці листопада в Києві, у рамках Паралельної конференції громадянського суспільства ОБСЄ. Протягом кількох тижнів після цього група правозахисників із різних країн регіону ОБСЄ пербувала в Києві та разом із українським правозахисниками здійснювала спостереження за акціями в рамках Євромайдану, а також за судовими процесами над їх учасниками. Правозахисники видали кілька звернень до міжнародних організацій щодо ситуації в Україні, остання з них була звернена до структур ОБСЄ та Ради Європи, стосувалася свободи преси в Україні та була оприлюднена після побиття Тетяни Чорновол.

Цими днями в Києві перебуває один із учасників згаданої Міжнародної правозахисної групи, експерт Ради Європи Андрій ЮРОВ. Євромайдан SOS запитав його, чим саме міжнародна правозахисна спільнота може допомогти в українській ситуації. Адже для багатьох відповідь на це питання не є очевидною.

Точка зору Андрія Юрова – нижче. Перш ніж її викласти, повідомимо вам, що Андрій Юров перебуватиме в Києві до 11-12 січня в залежності від ситуації. І нам здається, це важливо – аби міжнародну правозахисну спільноту, її оцінки української ситуації почули в нашому суспільстві. Тому, без зайвих слів, просто рекомендуємо запрошувати цю дуже мудру та досвідчену людину на ваші ефіри-шпальти-електронні сторінки для коментарів та оцінок (коли що – пишіть на нашу адресу evromaidansos@gmail.com).

А тепер пряма мова. Сподіваємося, вона здасться вам цікавою.

“ПО-ПЕРШЕ, міжнародна правозахисна спільнота може надавати пряму допомогу місцевим правозахисникам, передусім, у спостереженні за ситуацією. Коли є міжнародні спостерігачі на судах і масових акціях, влада будь-якої країни (навіть такої тоталітарної як Білорусь) поводиться більш пристойно. 

ПО-ДРУГЕ, це допомога правозахисним організаціям в Україні в активній взаємодії з міжнародними структурами. Часом голос правозахисників країни, в якій відбуваються ті чи інші тривожні події, не такий впливовий як голос представників багатьох організацій, передусім, міжнародних. Бажано, щоб вони при цьому представляли і Схід, і Захід. Бо коли вони представляють тільки Захід, то це часто використовується місцевими ЗМІ, які починають розвивати тему “руки квазіліберального Заходу”. Зараз серйозних дій щодо української ситуації з боку міжнародної спільноти я не бачу. Можливо, такі дії є, але відбуваються вони на рівні урядових і дипломатичних каналів. У кінці січня відбудеться засідання ПАРЄ, де традиційно будуть присутні міжнародні правозахисники, і ми, звісно, говоритимемо з різними європейськими структурами про те, чи збираються вони більш системно та більш активно стежити за ситуацією в Україні.

ПО-ТРЕТЄ, міжнародна правозахисна спільнота може допомогти в створенні спільних ініціатив, наприклад, міжнародної громадянської комісії з розслідування подій 30 листопада та 1 грудня на зразок тих, які були створені для незалежного рослідування подій на Болотній площі в Москві 6 травня 2012 року або подій 19 грудня 2010 року на Площі Незалежності в Мінську. Але ініціатива щодо створення подібних міжнародних комісій має відходити від українських громадських організацій. А ми можемо допомагати.”

EvromaidanSOS – ініціативна група для збору інформації про зниклих, затриманих і постраждалих під час розгону Євромайдану з 29 на 30 листопада 2013 року для подальшого сприяння у наданні цим особам медичної та юридичної допомоги.

ФБ-сторінка групи www.facebook.com/EvromaidanSOS 

Гаряча лінія для повідомлення інформації щодо зниклих, затриманих та постраждалих 063 548 1241, 066 684 9830, 063 337 9573

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Як міжнародна правозахисна спільнота допомогатиме Україні"

  1. Доля України залежить від тебе!
    Як довго ти живеш,ти повинен думати тільки про перемогу!
    Ти повинен знищити всіх хто проти тебе!

Comments are closed.