У Криму відбувся Форум кримських Євромайданів (+РЕЗОЛЮЦІЯ)

8 лютого в Сімферополі відбувся Всекримський Форум суспільно-політичних ініціатив «ЄвроМайдан – Крим».
 
1505993_271037059717926_880327992_n
Проведення Форуму спочатку було заплановано в сімферопольському гарнізонному Будинку офіцерів Міноборони, з яким активістами кримського Евромайдана був укладений договір і оплачена оренда приміщення.
Однак напередодні ввечері директор Будинку офіцерів Микола Степанов несподівано повідомив телефоном про відмову надання залу учасникам Форуму, пояснивши це тим, що «військові поза політикою». (Справедливості заради потрібно відзначити, що з тієї ж мотивації директором Будинку офіцерів напередодні було відмовлено у проведенні Третього форуму народів Криму, в числі організаторів якого значився і «Український вибір» Віктора Медведчука).
У зв’язку з цим Форум довелося проводити під відкритим небом, поруч із представництвом Президента в АР Крим. Це внесло в роботу свої корективи. Зокрема, не вдалося повноцінно провести секції, які мали бути присвячені конкретним практичним напрямам розвитку громадянського суспільства: медичної сфери, освіти, системи безпеки і т. д.
Разом з тим, проведення Форуму на відкритому майданчику мало і незаперечні плюси. Головний з них полягав у тому, що до участі у Форумі приєднувалися усі бажаючі, включаючи тих, що дізналися про нього в останній момент.
В організації та роботі Форуму взяли участь Меджліс кримськотатарського народу, політичні партії «Батьківщина», «Удар», «Свобода», громадські організації «Українська громада Криму», «Кримська правиця» та інші.
До роботи Форуму також підключилися групи представників «Русского единства», «Русского блока», Союзу радянських офіцерів Криму, Партії регіонів і КПУ. Вони, нарівні з іншими учасниками, мали можливість висловити свої оцінки процесів, що відбуваються в Україні, та внести пропозиції щодо того, на яких принципах має будуватися активний громадський рух з переформатування політичної ситуації в Криму і в Україні в цілому. Низка висловлених ними пропозицій – такі як засудження сепаратизму, неприпустимість фашизму, необхідність зберегти в Криму міжетнічний мир – були схвалені всіма учасниками Форуму і знайшли своє відображення в його підсумковій резолюції.
В результаті всього в роботі Форуму взяло участь близько 500 осіб. З них 174 активіста Евромайданов з різних міст Криму пройшли реєстрацію як делегатів. Ще 49 осіб зареєструвалися спостерігачами від політичних партій, громадських організацій і рухів.
У резолюції Форуму, прийнятій переважною більшістю голосів делегатів (при одному голосі проти), дана оцінка суспільно-політичній ситуації в Криму й Україні і сформульовано вимоги «переформатування уряду АР Крим, представники якого повністю ігнорують права кримчан у вирішенні конфліктних ситуацій мирним шляхом». Резолюція також відзначає: « Вкрай важливо зробити неможливими сепаратистські заклики в стінах Верховної Ради АР Крим шляхом розпуску ВР АРК і притягнення до відповідальності тих депутатів, чиї висловлювання є закликами до дестабілізації суспільно -політичної ситуації в регіоні».
 
 
РЕЗОЛЮЦІЯ
Форуму активістів громадянського руху «ЄвроМайдан-Крим»
Ми, активісти громадянського руху ЄвроМайдан-Крим, з 24 листопада 2013 року організовуємо і постійно проводимо на території АР Крим мирні акції, під час яких висловлюємо позицію кримчан щодо європейського вибору, суспільно-політичної ситуації в країні, дій органів влади на місцях.
Третій місяць ми висловлюємо нашу позицію щодо необхідності мирного врегулювання конфлікту між громадськістю та владою, необхідності діалогу. З нашої сторони жодних порушень під час акцій, жодних протиправних дій. Чого не скажеш про місцеву владу.
Зі сторони органів місцевого самоврядування автономії третій місяць поспіль здійснюються постійні дії провокативного характеру, направлені на поглиблення конфліктної ситуації. Особливо сепаратистського характеру вони набули в заявах та рішеннях Президії Верховної Ради АР Крим та у висловлюваннях окремих депутатів ВР АРК. Окремо необхідно зазначити, що Партія Регіонів всі свої заходи організовує у той же час, у тому ж місці, де заздалегідь плануються й офіційно подані документи на проведення акцій громадським рухом ЄвроМайдан-Крим.
Провокативний характер агресивної форми організації заходів проти нашого руху перейняли регульовані й контрольовані місцевою владою проросійські організації, які в останні два тижні організовують напади на активістів проєвропейського руху, намагаються зірвати заходи. За провокативні дії, що організовують проти активістів ЄвроМайдан-Крим під час акцій, повинні нести відповідальність ті організатори, які цілеспрямовано намагаються перетворити мирні акції у протистояння. Жодного реагування.
Необхідно зазначити, що Крим – це єдиний регіон, де місцева влада, офіційні представники партії Регіонів, з 24 листопада ведуть активну публічну війну проти визначеного курсу європейської інтеграції й одночасно відкрито ведуть агітацію тільки за Митний Союз, порушуючи Закон України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики».
Аналізуючи наявні факти суспільно-політичної ситуації в Криму, констатуємо наступне:
1. ЄвроМайдан-Крим – це протест проти того насильства, зла і тотальної брехні, яку уособлює собою місцева влада. У нашому протесті немає місця ненависті до наших кримчан в незалежності від їхнього етнічного походження, віросповідання, регіону проживання та мови. Ми всі – кримчани, український народ. На наші заходи приходять росіяни, українці, кримські татари, євреї та представники інших національностей, що проживають саме в Криму. Вони мають на це право, гарантоване Конституцією України.
2. Відповідально заявляємо, що те, що сьогодні декларують органи місцевої влади – це не більш як неправдива інформація щодо суспільно-політичної ситуації в Криму. Кримчани активно висловлюють свій протест проти неефективної діяльності місцевої влади. З кожним днем збільшується протистояння. Не чути і не бачити цього – неможливо! Досить брехні!
3.Назріла реальна необхідність переформатування уряду Автономної Республіки Крим, представники якого повністю ігнорують права кримчан у вирішенні конфліктних ситуацій мирними заходами, встановлення реального діалогу. Назріла необхідність повністю знищити корупцію в органах місцевого самоврядування АР Крим!
4. Вкрай важливо унеможливити сепаратистські заклики у стінах Верховної Ради АР Крим шляхом розпуску ВР АРК та притягнення до відповідальності тих депутатів, чиї висловлювання є посилами до дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні. Назріла необхідність вжити всіх законодавчих заходів проти виявів сепаратизму!
У зв`язку з вищезазначеним
вимагаємо:
1.      Від Ради Національної Безпеки і Оборони України і Служби Безпеки України розглянути й проаналізувати всі заяви та рішення Верховної Ради АРК з 24 листопада 2013 року по 08 лютого 2014 року.
2.      Від Верховної Ради України провести слухання щодо провокативних дій та рішень ВР АРК та прийняти рішення щодо розпуску ВР АР Крим.
3.      Від Генеральної прокуратури України надати правову оцінку рішенням та  заявам  Президії Верховної Ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні.
вважаємо необхідним:
1.      Активістам громадянського руху «ЄвроМайдан-Крим» прийняти рішення щодо необхідності легалізації та структуризації громадянського руху «ЄвроМайдан-Крим з подальшою метою  передачі місцевої влади до рук органів самоорганізації населення згідно з Резолюцією Позачергового Форуму ЄвроМайданів від 01.02.2014 року.
Настав час сказати всім кримчанам:
«Ні авторитарному диктаторському режиму!», «Ні узурпації влади!»
Разом до ПЕРЕМОГИ!
08.02.2014 року                                                       м. Сімферополь, АР Крим, Україна

 

About Nataliya Zubar 2357 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

2 Comments

  1. на жаль, координатори Євромайдану. Крим ігнорують не тільки проблеми кримських татар на своїх заходах, але й кримськотатарські організації, представники котрих постійно беруть участь у мітингах. Зрозуміло, що це в них така політика, але це ганебна політика. Що було б з ними, якщо ми не приходили їх підтримувати…

  2. під час цього заходу координатори Євромайдан. Крим не тільки не захотіли згадати про гарантії прав кримськотатарського народу у резолюції, але й намагалися нахабно відтеснити мене від мікрофону, побоючись, що виступлю зі цією пропозицією. Просто ганьба! Російськомовних вони образити бояться!

Comments are closed.