Депутат Яценко хоче запровадити в Умані платні перепустки для паломників-хасидів

621915e1a99cabe68ad0005b50f1f57bКИЇВ – Народний депутат Антон Яценко виступає за створення комунального підприємства з питань облаштування спеціальної території паломництва в Умані, яке серед іншого буде виготовляти і продавати перепустки паломникам-хасидам.

Про це йдеться у зміненій редакції проекту Закону № 3890 про особливості святкування Рош Ха-Шана в місті Умань Черкаської області, повідомляє Інститут релігійної свободи.

У первісній версії законопроекту автор пропонував, щоб вартість перепустки для паломника складала щонайменше 850 гривень ($ 100) на один день. Тепер пропонується встановити її мінімальну вартість на рівні 170 гривень за період святкування Рош Ха-Шана. Проте остаточну вартість перепустки має визначати Уманська міська рада.

При цьому перетинання паломниками меж спеціальної території паломництва повинно здійснюватися в контрольно-пропускних пунктах Умані. Однак це буде неможливим за відсутності у них не тільки вищезгаданої перепустки, але й полісу медичного страхування. Нагадаємо, що до Верховної Ради минулого скликання Антон Яценко подавав законопроект про загальнообов’язкове державне медичне страхування, який пізніше відкликав.

Місцева влада уповноважується затверджувати форми перепусток, а також Положення про порядок їх видачі паломникам. При цьому плата за перепустку зараховується до міського бюджету й спрямовується комунальному підприємству для виконання робіт, пов’язаних з облаштуванням спеціальної території паломництва.

За задумом депутата Яценка, комунальне підприємство також набуватиме в користування земельні ділянки та об’єкти інфраструктури, розташовані на спеціальній території паломництва, та природні ресурси місцевого значення, що є у комунальній власності.

Законопроект передбачає виділення з Держбюджету коштів, необхідних на реалізацію передбачених ним заходів.

Хасиди щороку відвідують Умань як поломники
Тисячі хасидів щороку відвідують Умань як паломники

“Це невдала і нецивілізована законодавча ініціатива, яка ніколи не повинна стати законом. Бо в іншому випадку це буде сприйнято у всьому світі як недружній крок по відношенню до євреїв”, – прокоментували на прохання ІРС в єврейській громаді України.

На представника єврейської громади, зацікавленим посадовцям було б корисно вивчити досвід Держави Ізраїль щодо створення умов для туризму і паломництва, де доступ до усіх святинь на території Ізраїлю є безкоштовним, а не так давно для українців навіть були скасовані візи.

“Уявіть собі щоб в Єрусалимі з українських туристів (паломників) брали б гроші. Це неможливо уявити. При тому, на відміну від Умані, Єрусалим приймає щороку не десятки, а сотні тисяч паломників з усього світу. До того ж Ізраїль, на відміну від України, вклав сотні мільйонів доларів у відповідну туристичну інфраструктуру, але доступ до святинь усіх конфесій та до загальноприйнятних сервісів (туалети, посилена охорона, медпункти тощо) там безкоштовні!” – наголосили в Об’єднанні іудейських релігійних організацій України (ОІРОУ).

Не зважаючи на це, вважають в ОІРОУ, туризм є однією з провідних галузей національної економіки Ізраїлю. Фахівці порахували, що кожен турист чи паломник навіть без абсурдних поборів залишить в економіці держави, місцевих бюджетах та у приватному секторі бізнесу досить великі кошти. Вони сплачують за транспорт, готель, їжу, сувеніри, подарунки, зарплату гідам, пожертви, банківські послуги тощо, створюючи при цьому тисячі робочих місць в багатьох галузях економіки держави.

Прикметно, що депутат Яценко також вніс до парламенту проект Постанови № 3889 «Про відзначення 400-річчя утворення м. Умань Черкаської області». В ньому міститься рекомендація Кабінету Міністрів у трьохмісячний строк “розробити та прийняти постанову, щодо врегулювання суспільних відносин на період святкування Рош Ха-Шану в м.Умань Черкаської області з урахуванням пропозицій представників Уманської міської ради та інших зацікавлених осіб”.

Варто відзначити, що проекти № 3889 та № 3890 не включені до порядку денного четвертої сесії Верховної Ради, оскільки перебувають на етапі розгляду профільним Комітетом з питань культури і духовності.

Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua

Tatiana Furevich, Elena Rybak liked this post

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Депутат Яценко хоче запровадити в Умані платні перепустки для паломників-хасидів"

Comments are closed.