Майдан Моніторинг: Чи можна захистити права людей в Криму?

24 березня відбудеться прес-конференція моніторів дотримання прав людини в Криму.

Коли: 24 березня 2014. 11:00, УНІАН, Київ, вул. Хрещатик, 4.

1. Що побачили монітори в Криму з 14 до 23 березня 2014 року?
2. Як вони оцінюють перспективи дотримання прав людей, які лишатимуться в Криму?
3. Які рекомендації вони дають для тих, хто хоче допомогти кримчанам?

Путін розповів по телефону Бараку Обамі, що “проведення кримського референдуму цілком відповідало нормам міжнародного права і Статуту ООН”. Наші монітори мають всі підстави стверджувати, що під час перебування нашої групи ситуація в Автономній Республіці Крим однозначно характеризується, як така, що визначена Конвенцією ООН про захист цивільного населення в умовах війни, а саме: часткова окупація території країни, у випадку, коли цій окупації не чиниться жодний збройний спротив.

Наш моніторинг мав на меті визначити реальну ситуацію в АРК, перевірити дотримання конституційних прав і свобод в АР Крим, зокрема статей Конституції України №24, 27, 28. 29, 33, 34, 39. Монітори мають всі підстави стверджувати, що Конституція України на терені півострова виконується тільки у діях і вчинках свідомих мешканців півострову, жодна державна інституція не виконувала своїх функцій, більше того частина держслужбовців діяла спільно з бандитським групами та російськими окупантами.

Учасники:
• Альона Балаба, журналіст, Одеса
• Яна Горюнова, делегат ІІ та ІІІ Форумів Євромайданів від Ялти, біженець
• Сергій Данилов, експерт ІЦ «Майдан Моніторинг», Київ
• Валерія Лутковська, Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Київ
• Володимир Ханас, керівник моніторингової місії, координатор проектів ІЦ «Майдан Моніторинг», Тернопіль.

Довідка. Інформаційний центр «Майдан Моніторинг» здійснює моніторинг конституційних прав в Україні, його учасники представляють 12 областей України та 5 країн Європи та Америки. Наш сайт maidan.org.ua.

Моніторингова місія в Криму здійснюється за підтримки програми „Верховенство права“ Міжнародного Фонду „Відродження“ та добровільних пожертв громадян України.

Контактна інформація: Наталка Зубар, 091 922 97 55, panimaidan@gmail.com.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут