Кабмін призначив Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини

Наталія Севостьянова
Наталія Севостьянова

КИЇВ – Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини призначено Наталію Севостьянову.

Про це зазначено у розпорядженні Кабінету Міністрів України № 214-р від 19 березня 2014 року, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Через Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Міністерство юстиції здійснює представництво України в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) у разі розгляду питань дотримання нею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та звітування про хід виконання рішень ЄСПЛ у справах проти України.

Севостьянова Наталія Іларіонівна – працювала членом-консультантом «Центру міжнародного права та правосуддя» з підготовки скарг до ЄСПЛ. Після навчання в аспірантурі захистила дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата юридичних наук. Автор монографії «Звернення до Європейського суду з прав людини як реалізація права на правосуддя» та посібника по юрисдикції та ключовим прецендентам Європейського суду з прав людини, в якості доцента кафедри міжнародного права та міжнародних відносин викладала спецкурси з «Міжнародно-правового захисту прав людини» та «Міжнародного правосуддя».

На момент призначення працювала адвокатом Одеської колегії адвокатів та помічником-консультантом народного депутата України Мустафи Джемілєва. Співпрацювала в спільних проектах з Українською Гельсінською спілкою з прав людини, науковим консультаном та розробником нормативно-правових документів щодо приєднання України до Декларації ООН про права корінних народів, приймала участь в експертній діяльності проектів резолюцій Парламентської Асамблеї Ради Європи.

У 2011 році закінчила курс з міжнародної юридичної практики для європейських юристів у Worcester College, Оксфордський університет (Велика Британія). У 2010 році навчалась у літній школі ELSA з Європейської інтеграції (Марбелья, Іспанія). З відзнакою закінчила міжнародні навчальні програми ім. Фулбрайта.

На посаді Урядового уповноваженого у справах ЄСПЛ Наталія Севостьянова замінила Назара Кульчицького, який обіймав цей пост з квітня 2012 року та звільнився за власним бажанням у вересні 2013 року.

Згідно офіційної статистики на розгляд Європейського Суду з прав людини протягом 2013 року прийнято 13284 скарг з України. Окрім них суд визнав неприйнятними 8049 заяв українських громадян. При цьому по 2934 справам ЄСПЛ веде комунікацію з українським Урядом.За статистикою ЄСПЛ, майже 90% скарг українців стосуються питань доступу до правосуддя та виконання рішень судових органів.