Викрадений у Севастополі священик УГКЦ знайшовся після 12 годин допитів силовиками

.
2014.03.16_2_chaplain_Mykola_Kvych_UGCC_Sevastopol_UkraineКРИМ, Україна – Священик Української Греко-Католицької ЦерквиМикола Квич у суботу ввечері, 15 березня 2014 року, був звільнений та відпущений додому після викрадення озброєними представниками самопроголошеної кримської влади та так званої “самооборони”.
.
Протягом 12 годин священика утримували у Севастопольському відділку міліції, де його у грубій формі допитували представники місцевих силових структур, звинувачуючи в організації провокацій у Криму.
.
Про це Інституту релігійної свободи повідомили в Департаменті Патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.Священик був викрадений вранці суботи під час Богослужіння. Невідомі озброєні люди увірвалися до храму парафії Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у місті Севастополі, схопили і вивезли в невідомому напрямку о. Миколу Квича, який служив настоятелем парафії та головним військовим душпастирем (капеланом) УГКЦ у Криму.

У той самий час у його власному помешканні зробили обшук, де знайшли 10 бронежилетів. Ці засоби самозахисту о. Микола у межах свого душпастирського служіння мав передати у якості гуманітарної допомоги українським солдатам у Криму, які заблоковані російськими військами без розпізнавальних знаків, та журналістам, які дедалі частіше зазнають нападів під час висвітлення подій на півострові.

Однак самопроголошена кримська влада хоче притягнути священика до адміністративної відповідальності за зберігання бронежилетів без наявності дозволів. Було складено протокол, а судове засідання має відбутися у Севастополі за два тижні.

“Бронежилет, як і каска, у такому випадку не можуть бути предметом ні адміністративного правопорушення, ні кримінального”, – повідомив у коментарі для ІРС кандидат юридичних наук, полковник міліції Максим Палій, начальник Кафедри кримінального права та кримінології Донецького юридичного інституту.

На переконання експерта, у звинуваченнях на адресу священика очевидна відсутність складу адміністративного правопорушення, оскільки “бронежилет не відноситься до спеціальних засобів самооборони, реалізація яких обмежена статтею 195-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення”.

Зі свого боку о. Микола Квич категорично заперечив усі звинувачення на свою адресу. Він повідомив, що, незважаючи на погрози, і надалі залишається у Криму зі своїми вірними.
.

Як повідомили в УГКЦ, не один раз впродовж березня 2014 року їх священики отримували погрози, в усний чи письмовий спосіб, з вимогою покинути територію Криму. Але всі душпастирі УГКЦ вирішили не покидати своїх вірних, особливо в такий складний час.

Крім цього, 13 березня під час прес-конференції Патріарх Філарет (Денисенко), Предстоятель УПЦ Київського Патріархату, заявив про побоювання щодо заборони громад УПЦ КП у Криму “після так званого референдуму і проголошення Криму російською територією”, що може спричинити спроби захоплення храмів та напади на вірних Київського Патріархату.

Варто зауважити, що незаконне перешкоджання здійсненню релігійного обряду, що зірвало або поставило під загрозу зриву релігійний обряд, є кримінальний злочином, передбаченим статтею 180 КК України. Також кримінально карними є діяння, пов’язані з порушенням рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань, що передбачено статтею 161 КК України.

Інститут релігійної свободи, Київ
www.irs.in.ua

1 Comment

Comments are closed.