Андрій Бондар: Я не хочу бути “хорошим русским”. Я ладен бути найгіршим українцем

Читав я мисль (не пам’ятаю, в кого і де) в контексті російсько-українського діалогу, мовляв, ми – Україна – тепер правильний “русский мир”. А те, що робив Путін у Москві, виявилося поганим “русским миром” і взагалі було і є помилковим проектом. І що б ми не робили, як би не старались довести свою окрему ідентичність, ми все одно “русские”, тільки вже “хорошие русские”, бажані. Тепер ми – аванґард нерозтрачених гуманістичних цінностей – від Радіщєва і Герцена до Сахарова і Ростроповіча. Нам тепер і нести це світло в майбутнє… А вони – “хорошие русские” з Москви – нам у цьому допоможуть. Як білі люди з кращою освітою і культурою побуту.

Так-от, весь пафос мого несприйняття таких “діалогів” з росіянами під акомпанемент російських диверсій і провокацій на Сході, будь вони хоч сонмом легкокрилих ангелів у своєму позитиві, відкритості й лібералізмі, полягає в тому, що я не хочу бути “хорошим русским”. Я ладен бути найгіршим для Путіна і його Росії, але українцем. І те, що вішають сьогодні ці прекраснодушні ліберали про Україну як бажану, вільну, “вторую Россию”, думаю, варто їм сховати подалі. Путін сьогодні воює на Сході саме з українцями й Україною, а не з “хорошими русскими” з ідеалами Сахарова і Ростроповіча.

І не варто робити вигляд, ніби існує якась паралельна реальність, де “тишь да гладь” і немає жодних суперечностей між людьми доброї волі, які виступають за свободу і демократію. Та річ якраз у тому, що якби між людьми доброї волі не було суперечностей, поганий Путін не брязкав би зброєю і не анексував Крим.

“Русский мир” і Україна – речі несумісні. Вони окремі і нетотожні. Росія Сахарова і Ростроповіча, яка зараз, у ці буремні дні, заходить до нас як партнер, мусить усвідомити, що ми – інші. Що маємо свої потреби, свою культуру, свій вектор розвитку. Що вони нас нічому не можуть навчити, а тим більше нас повчати. Що чекати на їхнє звільнення від тиранії ніхто не буде і ми будемо рятуватися самі, як рятувалися досі. А прекраснодушні міркування про “вторую Россию” як запасний аеродром для людей, які проспали в себе на батьківщині народження реального фашизму, можна так і залишити міркуваннями.

Не стоит делать из Украины хороший “русский мир”. Хороший русский мир бывает только в мышеловке.

Джерело

Анна Шевченко, Vladimir Moginskiy, Людмила Захарова, Андрій Луцак, Lena Halter, Vitaliy Gontar, Sergiy Demidenko, Volodimir Sushko, Galyna Zhovtko, Elena Moskalets, Oksana Tarapaka, Vasyok Trubachov, Mariya Yakyvyuk, Oksana Danko, Oksana Koretska, Оксана Гілета, Павел Недзвецкий, Виктория Ветренникова, Сергей Омельченко, Svetlana Senchenko, Tina UA, Igor Mechet, Dmitriy Ding, Anatoly Galas, Мироненко Юрій, Аленький Цветочек, Natalia Verbickaja, Ольга Скорик, Сашко Невашасправа Іваненко, Mouran Taras, Oxana Ljashenko, Ivan Lazirko, Galya Barabashkina, Olena Kasyan, Oleksandra Iegorova, Yury Kaminsky, M Kola Kolodnickiy, Maryna Velykholova, Tatyana Onishchenko, Ольга Литвина, Natali Davydova, Анна Дубняк, Арта Мелос, Ia Chiglashvili, Robert Kasyanenko, Vladimir Veremenko, Marta AndOrest Kalynchuk, Tatyana Kasyan, Ganna Kryzhanovska, Irena Arapowa, Tamara Makeeva, Viktoria Katerusha, Larysa Nazarova, Volodymyr Kryzhanovskyi, Зоре Османова, Lidiya Ilichko, Vasili Yroshevski, Julia Ruban, Andrii Kravchuk, Irina Chernysh, Viktor Pushkar, Marina Sulimenko, Nadia Fedoriv, Tetiana Bondarenko, Vitaliy Beyerleyn, Igor Grushevskiy, Oleksiy Koval, Olga Yaroshuk, Ali Bulsar, Natali Chaykivska, Styeba Seredinsky, Andrii Reshetniak, Roksolana Głogowska, Yulianna Voytiv, Олег Скобло, Denys Shkoda, Olena Onyshchuk, Olena Lebedeva, Galina Liaskovska, Alina Frolova, Валерій Порубай, Nataliya Prusova, Oleksiy Tkachenko, Roman Zinenko liked this post

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

7 Comments on "Андрій Бондар: Я не хочу бути “хорошим русским”. Я ладен бути найгіршим українцем"

  1. Александр | 04-05-2014 08:07 at 08:07 |

    Да ради Бога. Стройте стену, ни кого не пускайте. Кстати я теперь и сам тысячу раз подумаю, перед тем как приехать в Украину. Что бы мне какойнибудь молодчик голову проломил, за то что я говорю на русском. Только сначала перестаньте потреблять такой для вас ненавистный российский газ, нефть . И вперед в Европу. Тно сначала езжайте в восточную Европу, Болгарию, Румынию посмотрите как они живут и что говорят про Европу. А лучше для вас стать очередным американским штатом. Все равно американские чиновники не вылазят с Украины, да и украинские чиновники тоже не вылазят из Амереки.

Comments are closed.