Хронология подій в Харкові

З вечора 06.04.2014 Харківську ОДА захопили сепаратисти. Антимайдан Харків вночі мобілізує прихильників, повідовлюючи про очікування штурму. Судячи з усього, прихильників мобілізувати не вдалося. Штурму не було.

08.00 Під Харківською ОДА починають збиратися євромайданівці на мітинг проти сепаратизму.

09.00 Міністр МВС Арсен Аваков повідомляє, що Харківську ОДА звільнили від сепаратистів. Ця інформація не підтвердилася. Не дивлячись на це, всі передові ЗМІ країни її повідомили.

Мітинг євромайданівців триває. Люди підходять. Демальянс провів лежачій протест під ОЛбУМВС. На мітинг прийшли журналісти.

Заступник голови ХОДА Хома знаходиться всередині приміщення, захопленого сепаратистами. Сепаратисти зсередини ХОДА повідомляють, що о 12.00 прийдуть на сессію депутати облради.

09.30 Від ХОДА повідомляє Ольга Мірошник.

“Повідомлення для Авакова. Особисто. Репортаж з Харкова, ОДА – 9.30. На фото – колоради. Прапора України на ХОДА нема, тільки прапор міста.

В приміщенні ОДА колоради, на сходах барикади, лунає “Вставай страна огромная”, “…наша родина-Сибирь”, російські патріотичні пісні.
Постійно йде закликлик до депутатів прийти на 12.00 годину і прийняти рішення (про референдум?). Навпроти ОДА через дорогу і кордон міліції стоять харківяни з блакитною символікою. На цій стороні звучить гімн України та “чемодан, вокзал, Россия”. Була спроба частини колорадів окружити майданівців, але передумали, пішли до своїх. Нікого із влади не видно. Що буде о 12.00- ніхто не знає, але всі розуміють, що нічого хорошого.
Сценарій – один до одного кримський. Ми відчули те, що відбувалося в Криму – ні інформації, ні команди від влади, ні плану що робити.
Це ж як потрібно зневажати свій народ і своє рідне місто, щоб в такій ситуаціїї заявляти: ОДА звільнена, все спокійно, всім спасібо- Аваков!
Не вірте ні йому, ні владі. Нас здають. Мабуть все-таки три області не вписуються в їх сценарій. Я розумію, що справа самих харківян захищати своє місто – ми вихолили і виходимо. Але ж в такій ситуаціїї потрібна допомога всієї України, ми самі не зможемо нічого зробити! УКРАЇНО, ДОПОМОЖИ!!!!”

10.00 На ХОДА повісили прапор України. Сепаратисти досі перебувають всередині.

На площі тривають два мітинги: євромайдану і антимайдану. Людей порівну на обох мітигах. Приблизно, по 500 осіб. Сепаратисти з середини ХОДА передають своїм прохання забезпечити їх продуками. Всередині в них є їжа. Кернес прибув до ХОДА і намагається домовитися з сепаратистами.

11.00 З приміщення ХОДА вийшли озброєні міліціонери і стали за євромайданівцями. Люди занепокоєні і бояться провокацій. ЗМІ починають спростовувати інформацію про звільнення ХОДА від сепаратистів.

11.10 Активіст проросійських акцій Сергій Юраєв повідомив через гучномовець, що в 11.00 в стінах обладміністрації починається зустріч прихильників федералізації і депутатів облради. Milena Kovalska

12.00 На антимайданівському мітингу гучно лунає радянська музика. Від ХОДА повідомляє Ірина Колоколова

“Сейчас на площади перед ОДА хрупкое равновесие.
В самой ОДА на первом этаже те кто ее вчера захватил, второй и выше этажи контролируют милиционеры. Этот “захват” скорее похож на сотрудничество.

Утром развевался над ОДА флаг города. Сейчас – украинский.

Непосредственно перед ОДА толпа митингующих с красными, российскими и черно-бело-желтыми флагами. Плакаты про Сталина. Рев и речевки “Харьков Россия”.

Через дорогу стоят люди с украинской символикой.

Поймите главное: в Харькове люди с украинской символикой стоят и приглашают всех присоединиться к ним не потому что они за или против каких-то персон, не потому что они за или против вступления в Европу, они стоят против того, что символизируют красные и триколорные флаги беснующихся под ОДА.

МЫ НЕ ХОТИМ БОЛЬШЕ СОВКА!!! МЫ НЕ ХОТИМ ТОТАЛИТАРИЗМА!!!

Мы хотим жить в цивилизованном гражданском обществе, где власть подотчетна гражданам, где прозрачно использование бюджета и кандидатуры на государственные посты открыты и понятны. В обществе, где существуют разные мнения, где нет единообразия и единогласия, но все могут договариваться друг с другом, потому что работает гражданское общество.

Все, кто за Единую Украину, кто за свободный выбор Украины – выходите на площадь Харькова!”

13.00 Почалися сутички між учасниками мітингів. Людей з українською символікою почали закидувати пітардами і світлошумовими гранатами. Людей розділяють на невеликі групи і відтісняють.

13.35 Примерно с половины двенадцатого и до часа дня в малом зале ОГА проходила встреча пророссийских активистов с представителями местной власти и милиции. Присутствовали мэр Геннадий Кернес, заместитель губернатора Василий Хома, начальник областной милиции Анатолий Дмитриев и заместитель главы Харьковского облсовета Елена Олешко. Пророссийских активистов представляли Егор Логвинов, Константин Долгов, глава общественного фонда «Честь и достоинство» Игорь Массалов, координатор организации «Гражданский форум Харькова» Юрий Апухтин и глава Харьковского обкома Компартии Украины Алла Александровская.

Пророссийские активисты требовали отставки губернатора Игоря Балуты, а также возможности выбирать губернатора. Кроме того, требовали проведения референдума о федерализации, и придания русскому языку статуса государственного.

Выйдя с совещания, городской голова Геннадий Кернес заявил, что «никакого сепаратистского референдума в Харькове не будет».
http://www.mediaport.ua/harkovskaya-obladministraciya-posle-shturma-tekstovaya-translyaciya

13.40 Драка була спровокована антимайданівцями. Є постраждалі. На площу під’їхали авто Швидкої допомоги.

13.50 Євромайданівці, що були розігнані, повертаються на площу.

14.00 З боків стояли люди у штацькому в бронежилетах. Перед штурмом майдану вони зникли. Бачили людей з арматурою.  На вході до метро стоїть міліціонер і нікого не пускає.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Хронология подій в Харкові"

  1. это что получается? Аваков специально сказал, что всё спокойно, чтобы остановить харьковчан и они перестали приходить на Майдан?

Comments are closed.