Стара влада Олександрії продовжує маніпуляції. На цей раз хочуть закрити книжкові магазини

Обидва книжкових магазини Олександрії – «Світоч-книга» та «Книжковий світ» міська влада вирішила ліквідувати. Олександрійців залишать без книгарень, бо альтернативи їм немає. Причому свої дії міська влада аргументує досить цікаво: це економія коштів, бо в країні – майже війна. От тільки забувають міські можновладці додати: комунальні підприємства, якими є обидва книжкових магазини, до міського бюджету не мають ніякого відношення. А ще треба не забувати – приватні конкуренти закрилися, бо книжковий бізнес не є прибутковим і дозволяє лише заробляти на хліб, а не хизуватись статками.

Про закриття магазинів працівники «Книжкового світу» довідалися із публікації місцевих журналістів. Коли ж колектив комунального підприємства спробував дізнатись про мотиви таких планів, то отримали тільки нищівну критику щодо своєї роботи. У міськвиконкомі вважають, що книгарні мусять давати прибуток. А якщо не дають – нехай зачиняються. Серед “смертельних гріхів” магазинів – наявна кредиторська заборгованість! Дійсно, на підприємстві є так звана «кредиторка», що пояснюється дуже просто: постачальники товару довіряють магазину і тому дають йому свою продукцію в борг, як це зазвичай відбувається і в інших книгарнях, адже книжковий магазин має зовсім іншій оборот, ніж продуктові маркети чи точки продажу алкоголю

Однак сувора рука влади спочатку влаштувала одну перевірку, потім другу, а за тим прислала комісію, яка мусила інвентаризувати товар «Книжкового світу» і закрити магазин.

Міський голова Олександрії Степан Цапюк  робить вигляд, що про це нічого не знає і говорити йому немає про що. До речі, саме він нещодавно в одному інтерв’ю, вказав на необхідність скорочення заледве не всіх бібліотек міста, як неефективних і непотрібних. Замість 13 бібліотек на 90 тисячне місто, мер запропонував залишити лише… кілька. Чи варто тоді дивуватися, що вирішили закрити книгарні?

Їх працівники переконанують – влада, яка є засновником, тобто господарем  комунальних підприємств, не сприяла підприємствам в роботі, а навпаки змушувала платити за оренду за комерційними розцінками. Наприклад, «Світоч-книга» платить у бюджет за оренду щомісячно близько 3000 гривень. А ще за тепло, а ще за інші комунальні послуги. Підприємства вчасно розраховуються з податковою та не мають боргів із заробітної плати. Але сьогодні вони чомусь стали для влади найбільшою загрозою для… бюджету.

Але за словами керівників обох книгарень, бюджет жодного разу і жодної копійки не перераховував підприємствам, які забезпечують містян книгами, навчальною літературою. Навпаки, щоб зменшити тиск на економіку підприємств, адміністрація одного з магазинів пропонувала віддати частину приміщень в оренду. Завершились це протидією з боку влади. Міські чиновники вважали, що вони не дали наживитись за рахунок комунального майна. В книгарнях навпаки – знизують плечима і дивуються цьому, адже орендна плата йшла б до бюджету, а не комусь особисто.

Офіційна точка зору влади щодо книгарень зосереджується навколо нової постанови уряду про економію бюджетних коштів. Не зрозуміло яким чином постанова ця стосується саме комунальних підприємств, але все-таки саме на неї спирається влада у коментарях. А ще вказують на наявні поточні борги, як на загрозу для бюджету.

Працівники книгарень звернулись до різних гілок влади з проханням захистити трудові колективи. Про загрозу книгарням знають в обласній адміністрації. Пишуть міські журналісти. Але як і раніше проект рішення про ліквідацію обох книгарень в місті залишається на офіційному веб-сайті міської ради. А приміщення книгарень, що розташовані на центральній площі Олександрії, є ласим шматком нерухомості для будь-якого бізнесмена. Адже вартість навіть одного такого приміщення може сягати 500 000 гривень. Чи не тому насправді хочуть закрити книгарні? Бо в обіцянки щодо економії бюджету в цьому випадку геть не віриться. Тож вимальовується не зовсім весела перспектива – вчителям, студентам, батькам школярів і просто шанувальникам книги найближчим часом доведеться їздити за ними до Кіровограда?

Віктор Голобородько

Джерело

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

2 Comments on "Стара влада Олександрії продовжує маніпуляції. На цей раз хочуть закрити книжкові магазини"

  1. ліквідувати шайку

  2. Кроме влады есть и депутаты и депутатский контроль – а то может с депутатов местных начать?

Comments are closed.