АЛЬБЕРТ АБО НАЙВИЩА ФОРМА СТРАТИ. літературно-музичний перформанс

Прем’єрні покази перформансу, що поєднав літературу, спів, музику, відбулися на найбільш знакових українських фестивалях — АртПоле, Meridian Czernowitz та ГогольFest. Турне вистави містами України відбулося під час буремних подій лютого цього року. За два місяці перед тим на сцені Вільного університету Євромайдану, Юрій Андрухович анонсував перформанс словами про те, що в найбільших нечестивцях можна віднайти щось хороше. Чи зможе повторити це знову? Дізнаємось невдовзі.

Письменник про дійство: «Вистава «Альберт» створена за моїм однойменним оповіданням, що колись увійде до збірки про видатних нечестивців усіх часів. У центрі нашого дійства — історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров’ю угода чомусь не спрацювала — й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок…» Ця вистава — гра слів, інтонацій, жестів, що виникає у відчайдушній, ризикованій і водночас гармонійній взаємодії письменника, що проявляється тут не лише як автор текстів, але і як співак, і як актор, з чудовими музикантами. І невипадково до оповіді долучаються саме львівські музиканти — контрабасист Марк Токар і співачка Уляна Горбачевська. Виставу доповнює тонка, іронічна, пронизлива графіка Анатолія Бєлова, що оживає під час вистави завдяки роботі vj-group «CUBE». Таким чином, прем’єра літературного твору відбувається не в друкованому вигляді, а у форматі літературно-музичного перформансу, який передбачає імпровізацію у музичних, графічних, сценографічних та світлових рішеннях.

Юрій Андрухович — текст, голос
Уляна Горбачевська — голос
Марк Токар — контрабас, голос
Анатолій Бєлов — графіка
vj-group «CUBE» — відео
Віктор Новожилов — звук

ідея проекту: Оля Михайлюк

29 травня — Львів, площа Музейна, початок о 21:30
31 травня — Київ, Мистецький Арсенал, початок о 20:00

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут