Свобода мирних зібрань. Донеччина

Органи місцевого самоврядування Донеччини, також, попри складну ситуацію (опитування почалося у квітні), також “прозвітувалися”, надавши відповіді на запити Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” щодо показників, які характеризують свободу мирних зібрань в области.

Отже:

1. Кількість отриманих  органами місцевого самоврядування повідомлень про проведення мирних зібрань:

2013 – 986  (з них у Донецьку – 471  )

2012 –   1019 (з них у Донецьку – 415)

2. Кількість випадків звернення влади до суду щодо обмеження свободи мирних зібрань та задоволених позовів

2013 –4 /4

2012 – 5 /5

3.  Кількість населених пунктів, де органами місцевого самоврядування прийнято власні [незаконні] акти щодо організації і проведення мирних зібрань:

2014 – 5  (Володарське, Горлівка, Єнакієве, Краматорськ, Макіївка)

2013 – 10

4. Кількість органів місцевого самоврядування, які дотепер керуються т.зв. “указом Президії ВР СРСР” від 28.07.88 “Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР”

2014 – 14

2013 –14

Не надали відповіді: Артемівськ, Новоазовськ, Олександрівка, Тельманове.  Знов-таки, у ситуації, що склалася, дорікати не доводиться.

Далі буде.

***

Діяльність з моніторингу свободи мирних зібрань в Україні здійснюється ІЦ “Майдан Моніторинг” за люб’язної підтримки Програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут