Свобода мирних зібрань. Луганщина

Органи місцевого самоврядування Луганщини, незважаючи на, м’яко кажучи, складну ситуацію (опитування почалося у квітні), також “прозвітувалися”, надавши відповіді на запити Інформаційного центру “Майдан Моніторинг” щодо показників, які характеризують свободу мирних зібрань в области.

Отже:

1. Кількість отриманих  органами місцевого самоврядування повідомлень про проведення мирних зібрань:

2013 –  600 (з них в Луганську – 413 )

2012 – 1196  (з них у Луганську – 516)

2. Кількість випадків звернення влади до суду щодо обмеження свободи мирних зібрань та задоволених позовів

2013 – 12/12

2012 – 12/10

3.  Кількість населених пунктів, де органами місцевого самоврядування прийнято власні [незаконні] акти щодо організації і проведення мирних зібрань:

2014 – 4 (Антрацит, Кремінна, Алчевськ, Первомайськ)

2013 – 4

4. Кількість органів місцевого самоврядування, які дотепер керуються т.зв. “указом Президії ВР СРСР” від 28.07.88 “Про порядок організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій в СРСР”

2014 –7

2013 –8

Не надали відповіді Білокуракине, Лутугине, Новопсков, Перевальськ, Слов’яносербськ, Станиця Луганська та Сєверодонецьк. У ситуації, що склалася, дорікати не доводиться.

Далі буде.

***

Діяльність з моніторингу свободи мирних зібрань в Україні здійснюється ІЦ “Майдан Моніторинг” за люб’язної підтримки Програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут