Герой Небесної сотні став Вікіпедистом року

10 серпня 2014 року під час Вікіманії засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз оголосив Ігоря Костенка, дописувача Вікіпедії з Небесної сотні, вікіпедистом року.

Про присудження Ігореві Костенку цієї відзнаки було оголошено на церемонії закриття Вікіманії — щорічної конференції, яка збирає дописувачів та активістів у громадській діяльності проектів Фонду Вікімедіа з усього світу, — що проходила цього року у Лондоні. Джиммі Вейлз зазначив, що історія Ігоря Костенка справила на нього глибоке враження, і тому він вирішив вручити цю нагороду саме українцеві. Крім того, ця нагорода є оцінкою вікіспільнотою великого внеску Ігоря до Вікіпедії, активної популяризації ним Вікіпедії в соціальних медіа та відстоювання ним своєї громадянської позиції ненасильницькими методами.

Джиммі Вейлз оголошує Ігоря Костенка Вікіпедистом року

Під час свої промови на закритті Вікіманії Джиммі Вейлз був у футболці із святковим логотипом до 10-ти річчя української Вікіпедії, яке відзначали 30 січня цього року.

Ihor_Kostenko_1 Відзнака «Вікіпедист року» присуджується за найбільші досягнення редакторів Вікіпедії. Вона вручається щороку на церемонії закриття Вікіманії особисто засновником Вікіпедії Джиммі Вейлзом. Ігор Костенко став першим українцем, який отримав цю нагороду. До слова, у попередні роки були відзначені представники Казахстану, Нігерії та Франції.

Ігор Костенко — український журналіст, студент-географ, активіст Євромайдану. Він був активним дописувачем української Вікіпедії. За два з половиною роки він написав понад 280 статей, зробив понад 1600 редагувань. Ігор також займався популяризацією редагування української Вікіпедії в соціальних мережах через групу дописувачів Української Вікіпедії у Фейсбуку, яку він створив та адміністрував. Він також виступив з ідеєю проведення Вікіфлешмобу, запросивши в певний день якомога більшу кількість українців написати нові статті до Вікіпедії. На жаль, ця ідея була реалізована лише після смерті Ігоря — Вікіфлешмоб відбувся 27 квітня 2014 року і був присвячений його пам’яті, оскільки Ігор був убитий 20 лютого 2014 року під час протистояння на вулиці Інститутській у Києві, де він сміливо пішов зі щитом вперед, але в нього влучили 2 кулі, одна з них — у голову.

Джиммі Вейлз під час церемонії закриття Вікіманії-2014 у Лондоні.

 

Зазначення авторських прав:

 

Джерело інформації: офіційний сайт ГО  «Вікімедіа Україна», а також Вікіновини (автори: Antanana, Kharkivian та NickK).

About Сергій Петров 246 Articles
історик, аналітик Інформаційного Центру "Майдан Моніторинг" (сайт "Майдан"), громадський активіст, редактор української Вікіпедії

1 Comment

Comments are closed.