Павел Залєвський: «Війна – не виправдання для відсутності реформ!»


fa5
Остання зустріч в Берліні довела, що Німеччина і Франція готові спонукати Україну прийняти вимоги Путіна, що ведуть до федералізації держави і легалізації сепаратистських структур на Донбасі, тільки щоб припинити там збройне протистояння. Це означає їхню готовність обмежити суверенітет і цілісність великої європейської держави, щоб відновити формулу відносин “business as usual” з Росією. На щастя, така готовність не є позицією всього Європейського Союзу. Введення санкцій ЄС має на меті повне витискання Кремля зі Східної Європи. Але поведінка міністрів Штайнмайера і Фабіуса, дає Києву зрозуміти, що підтримка з боку Заходу не є одностайною. Росія більше залежить від України, ніж від схвалення Заходом своєї політики, а Захід хоче миру за всяку ціну. Візит Ангели Меркель в Україну на День Незалежності стане хорошим жестом і, звичайно, поліпшить її репутацію в очах українців. Але для всіх зрозуміло, що саме українська армія повинна впоратися якомога швидше з конфліктом в східній частині країни. А українська влада – з реалізацією вимог Майдану і пакетом реформ, про що на даний час не чути нічого. Між тим, Едвард Лукас і деякі польські публіцисти занепокоєні українськими “пактами з дияволом”: перший – з олігархами та другий – з добровольчими загонами, «чиї політичні погляди часто вельми сумнівні, а іноді й обурливі”. Що стосується першого – повністю згоден.

Україна, на жаль, залишилася країною олігархів і не видно перспектив для політичних змін у цій площині. Для українців стало розчаруванням рішення президента Порошенко, який, незважаючи на передвиборні обіцянки, залишився власником корпорації “Рошен” і не відмовився від свого “олігархічного” статусу. Українці високо оцінюють патріотичні прояви і заслуги губернатора Коломойського, нищівника будь-яких проявів сепаратизму на Дніпропетровщині, але з тривогою з спостерігають за зміцненням удільного князівства під його владою.

Похитнути цю владу буде дуже складно.

Що стосується другого – глибоко не згоден з Едвардом Лукасом.

Добровольчі загони, що ведуть бої на сході, постали в ситуації паралічу української армії, коли в її складі було лише декілька тисяч солдат, готових до опору російській агресії. Нині добровольці – це, в основному, Національна Гвардія, підпорядкована МВС, та такі підрозділи, як “Дніпро”, “Азов”, “Київ”, або ж Одеський єврейський етнічний батальйону “Matilan”. Ці загони, незважаючи на відсутність професіоналізму, набагато більш придатні до функціонування в умовах партизанської війни, ніж регулярна армія, побудована за радянськими лекалами і передбачувана для супротивника . Добровольці, в основному, вихідці з Майдану. Їх рекрутували і доповнили особовим складом.

Сьогодні вони часто воюють пліч-о-пліч з колишніми беркутівцями.

Погляди добровольців різноманітні, але всі вони хочуть змін в країні.

«Правий сектор» не домінує в цих угрупуваннях, а російські маніпуляції з пошуками нацистських символів у символіці батальйонів неодноразово спростовані.

На екіпіровку для добровольця скидаються цілими родинами, а часто цілими селами допомагають «своїм» на війні. Таких жінок, як Таня Ричкова, що продала пекарню і заміську дачу, щоб купити обладнання для батальйону свого чоловіка, дуже багато. В тилу постала ціла інфраструктура забезпечення Армії і Національної Гвардії. Українські бізнес-леді створили організації, такі як «Help Army». Як сказала мені в Харкові одна із засновниць цієї організації: “Я ніколи уявити собі не могла, що колись в житті я буду особисто керувати ремонтом БТР і танків”. На жаль, втрати погано вишколених добровольців дуже високі.

Гине українська інтелігенція, такі люди, як чоловік журналістки Тетяни Чорновіл, який воював в батальйоні “Азов”.

Українці сприймають добровольчі загони з кардинально іншими емоціями, ніж відомий британський журналіст. Багато разів я чув думки в Україні, що озброєні добровольці – це єдина сила, яка може запобігти використання владою традиційного українського сценарію: прихватизації і вичавлення можливостей народу, як лимон. В тих словах є розчарування політикою уряду і очікування на те, що загони, що повертатимуться з фронту, втручатимуться і впливатимуть на внутрішню політику. Між тим, повертаються вони підбиті і виснажені війною. Багато патріотів, ні яким чином не пов’язаних з «Правим сектором», сприймають затягування бойових дій на Сході в якості ширми для створення нових політичних структур і виправдання для відсутності реформ. Досвідчений український високопоставлений офіцер, з яким я говорив останнім часом, не може інакше пояснити повільний темп ведення війни в зоні ATO, як тільки зрадою генерального штабу і бажанням знекровити найактивнішу частину народу. Він каже, що майже після 4 місяців війни після терористів не має бути і сліду. “Самоволка” добровольчих батальйонів, у якій періодично їх звинувачує влада, виникає не тільки через добровольчий характер цих осіб. Досвід показав, що інформування керівництва ATO про плани командирів, приводили прямо в засідки військ терористів.

Командир батальйону «Азов» однозначно сказав, що задля уникнення зради, операції з регулярними військами координуються на як найнижчому командному рівні.

Прирівняння всіх добровольчих батальйонів до радикальних груп, безумовно, на руку російській пропаганді, так само як і провідникам «Правого Сектору», які хочуть представити себе в якості основної рушійної сили, що веде націю воювати на Донбасі і … з нинішньою українською владою. Уряд не використав потенціал Майдану як суспільного руху і тепер вбачає в ньому тільки авантюризм. При цьому, саме центральна влада в Києві через свою бездіяльність є єдиною силою, що може підштовхнути до радикалізму добровольців, що повертаються з війни. В українському суспільстві, про що свідчать результати виборів, потенціалу для екстремізму не має. Між тим, багато з патріотів, обраних з добровольчих батальйонів можуть стати фундаментом нових, некорумпованих інститутів влади. Такий розвиток подій вимагав би початок рішучих реформ і боротьби з корупцією. Але про це не йдеться, про що свідчить остання відставка з посади Глави Антикорупційного Бюро Тетяни Чорновіл. Скандалом є і неприйнятий закон про люстрацію економічну і податкову. У гіршому випадку «Правий Сектор» отримуватиме більшу суб’єктність і політичні дивіденди від патріотичних та реформаторських сил Майдану при поляризації політичної сцени. Це був би подібний трюк, як спроба усунення «Батьківщини» з політичної сцени ескалацією політичного конфлікту між «Партією Регіонів» та «Свободою».

Разом з цим негативним сценарієм є і певний позитив. Одне можна сказати напевно, стан війни вже не може бути димовою завісою для відсутності реформ. І щодо цього в ідеологічно різних добровольчих батальйонах панує повна згода.

Переклав Олександр Шевченко

Оригінал (польською мовою)

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

3 Comments on "Павел Залєвський: «Війна – не виправдання для відсутності реформ!»"

 1. Когда СССР дважды атаковал Финляндию, Европа им ничем не помогла.

 2. Якщо шоколадна дирочка піде на вимоги хуйла то може прес конференцію давати щ ростова і починати зі слів я легітимний презерватив

 3. “ Разом Ми Переможем Все, Мої Рідні Українці!!!!!”

  Справжніми Патріотами Не Народжуються Просто Так Ніхто Відразу, Кохання До Землі Своєї Невмируще Загартовується З Кожним Тяжким Випробуванням Кожен День, Таке Життя У Нас –Безцінне, Непередбачуване, Таємниче…!!!!

  Захисників Хоробрих Не повернеш вже ніколи, на жаль так трапилось несправедливо й жорстоко, але Їх Подвиг Неоцінимий, Безмежний, Щирий Буде хай Там що, не Зважаючи на мінливий плив часу, Всупереч всьому і всіх – Цей Видатний Приклад Людяності, Сміливості й Героїзму – Завжди із нами Сердечно, Вдячно, Незупинимо З кожним подихом, у кожному невимушеному погляді у чисте, безхмарне, блакитне небо, зараз і кожну хвилину, Ми Молимося За Небесне Щастя Цих Величних, Глибоких, Невинуватих Душ, Не Припиниться Вже Реквієм У Серцях наших не припинити безперервний наш Сум, Молебень й Народний Воскресний Віче…!!!

  Правда є Суть речей, Свободу – ні купити й не продати не можна тільки Полюбити, За обріями сивих літ ми всі Чекаємо Чогось Кращого від Світу Великих Мрій, сумних очей і марних сподівань, той поштовх перший до нових небокраїв всередині живе у нас як перша квітка в березні Добро, Милосердя й Тепло Душі розтопить будь який лютий сніг…!!!!

  На коліна не можем стати покірно ми тепер вже, досить, Все Від нас Залежить, Ми Віднайдемо Той Ключ, Спалах, Полум’я й Іскру Що Змінить Все наше Життя, Сумління, Мислення, й Майбуття Невідворотно раз і Назавжди і Ми Знов Швидко підведемося із Безмежною радістю до сильних й непохитних наших ніг…!!!!!

  Затьмарення Нашої Дороговказної Зірки по Життю Пройде, не Згасне Та Зоря Безмежних, Світлих, Невблаганних Мрій Високих, Не Зупинити Вже Ту Пожежу У Нутрі, Сутті й Душах Незгасимих, відчайдушних, Волелюбних Наших, тільки все тепер і буде саме Так…!!!!!

  На Небосхилі За Обрій Найсміливіших Сподівань нас Знов Покличе Віра в Райдужне Майбуття сьогодні, завтра і постійно Ми Збираємося У Хрестовий Народний Наш Похід За Омріяним, Довгожданим, Незамінним Щастям, Добром й Миром, Що Може Бути більш Безцінним, Важливим й Потрібним Нам ще в цьому Світі, Добродії Кохані Мої, до тіх пір поки ще обертається Земля довкола Сонця – Ми не здамося, не продамося й нікому нас не зупинити, це – Наш Найголовніший гімн і Народний Прапор і Неповторний Знак…!!!!
  Продовжуйте Палати Бажаннями жаданими та не згасайте, милі мої сестри і брати, Коли Одна Родина Ми то нас не підкорити, Ми в домі своєму єдині господарі, панів не треба нам заморських бюрократів, Ми й Є господарі на Цей землі Незабутніх, Славних, Героїчних Предків й так і буде поки стоїть цей білий, різноманітний, неповторний і дивовижний світ…!!!!!

  Ми самі тільки повинні разом всі дати раду самим собі перш за все і край, хазяїн добрий той лише хто дбає про свій рідний дім як би тяжко не було, захистити більш нема кому нас з вами перш за все від нас самих й заздрісників ворожих що прикидалися заклятими друзяками й кумами нас ще називали сміючись за парканами червоними своїми безсоромно, але Не зважаючи на всі дешеві інтриги і брудні наклепи Ми досі – Єдині, Цілі, Монолітні як ніколи, Не розвалити нас так просто скільки б тяжких не минуло зим і літ…!!!!!

  Нестримний Птах Миру, Світла й Справедливості Що В наших Душах Розквітнув , Розправив крила і Прокинувся нарешті Нам Злетіти Допоможе над буденними дуростями, ми підкорим безперечно всі жалюгідні ті страхи й в Новий Час Оновимося безворотньо Навіки, по іншому ніяк не може зараз просто бути, повинні перемогти себе самих ми для початку і Вперед до Нових Висот й непідкорених Ще Вершин скоріш рушаймо в Добрий Шлях Як Одна Велика Родина Справжня-Усі Разом…!!!!

  Добро Безмежне, Сподівання Запальні й Віра Незупинима що в жилах, Серцях і Душах Наших Ожила нам Надасть Крила Щоб Віднайти Наш Новий Рай Земний Нарешті, Ми Варті Кращого Життя і Долі, Яскравих Барв Ми Зможем Самі Лише Додати Нашим Дітям і Онукам В Майбутті, терпіти муки і страждання це не наш шлях звісно, Ми Набагато Кращі Ніж Здаємося Навіть Самим Собі, Лише Треба Повірити у Силу Мрій Величних, Шляхетних, Милосердних, здаватися в полон без бою – неможливо вже тепер, Тільки Вперед , Разом і Вгору До Перемог Світла, Добра й Справедливості , тільки так ми здатні перетворити на реальність все те що досі вважалось яскравим, фантастичним сном…!!!!

  Нам є кого й що втрачати, Життя –Безцінний Дар Небес, Свобода – Це Повітря для Душі, Без Незалежності не віднайдеш ти ніде у світі дорогоцінне Щастя, то ж Об’єднаймося всі як один негайно й покажем усьому світу безмежному що Ми є Великий, Нездоланний, Справжній народ Переможців Славетних, і там де вчора танки ті бездушні спотворили рідну землю вже тільки спокій буде й розквітнуть яскравим цвітом в саду чорнобривці….!!!!!

  А хто казав що буде легко, добрі панове співвітчизники мої, Важливі Перемоги ніколи на жаль не Здобувається у цьому світі безкоштовно, але я Вірю – не дарма терпіли ми багато років й стогнали довго, це не кінець я знаю точно, а лише новий початок тільки, відкрийте очі ширше, розплющте ваші душі для людей назавжди, Серця не відвертайте від Добра – і Будуть Слава в нас і гарна доля і Свобода й Щастя Прийде в наші краї Навіки, Ви Тільки не здавайтесь, не втрачайте тільки Віри, і пам’ятайте щоб там не сталося одне – Тільки Всі разом Ми Переможемо Все і Всіх , Мої шановні, незамінні і Коханні Сестри й Браття – Справжні Українці…!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Comments are closed.