Тетяна Кохановська. Таких співпадінь не буває

Отже, сьогодні майже одночасно відбулося три події різного штибу:

1. Сталася спроба розгону решток Майдану

2. Подав у відставку з посади секретаря РНБО Андрій Парубій

3. Прибув з коротким офіційним візитом генеральний секретар НАТО Андерс Фог Рассмусен.

Логіка каже, ці події пов’язані – бо інакше збіг у часі малоймовірний. Питання – як саме?

Щодо Майдану – ми споглядаємо системні намагання дискредитувати його й маргіналізувати. Просто шалена кампанія – тут і телекілерство, і провокації, і все це на тлі прикрої байдужності суспільства. Чому прикрої і чому так сталося – тут не місце й не час про це розмірковувати, облишуся лише констатацією: ті, хто свариться на Майдан (збомжувалий, маргінальний, неробський, непотрібний, ergo – розігнати) демонструють зворотню логіку. Думати треба не про те, який тепер Майдан, а про те, що це саме суспільство покинуло Майдан, через лінь, байдужність та брак розуміння механізмів соціальних перетворень. І не хочу бути Кассандрою, але боюся, ми всі гірко шкодуватимемо про своє теперішню байдужність.

Але зараз не про це. А про гіпотезу щодо того, як би могли бути пов’язані вищенаведені речі. Хай би які не були розчарування протестної спільноти у Парубії, все ж таки він нерозривно пов’яазаний у суспільній свідомості з майданним рухом. І коли на чолі РНБО стояв керівник Самооборони Майдану, зберігалося принаймні відчуття того, що Майдан представлений у владі. Тепер – ні. Для мене це виглядає як чергова ланка у довгому ланцюгу послідовного випілювання Майдану (як Актора прямого народовладдя) з механізмів прийняття рішень про бодай якісь аспекти життя країни.

Отже, чутки про відставку Парубія ходять вже кілька днів. Тобто, це могло статися вчора, позавчора, або завтра й позавтра. Але звільнили його безпосередньо перед візитом генсека НАТО.

І – окремо відмітимо: днями ж він написав досить резонансну статтю, на мій погляд, змістовну й розумну, про нинішній стан інформвійни і про те, що мусимо робити.

Стаття спрямована здебільшого на внутрішню ситуацію, але зачіпає й питання зовнішні, зокрема, співпраці з НАТО.

А тепер що там стосовно Расмуссена. Він приїздить дуже коротко – але матиме купу зустрічей. З Президентом, прем’єр-міністром, головою МЗС, головою Верховної Ради. Певно, зустрічався б і з секретарем РНБО.

Іде він до нас перед важливим саммітом НАТО в Уельсі. І, припускаю, їде з певним комплектом пропозицій. Мають відбутися перемовини з нашими, можливо, торгівля. Про практичні речі чи про засадничі – наразі невідомо. І це само по собі, відверто кажучи, дуже напружує – бо наша влада чинить непрозоро, тож намагається і далі тримати суспільство якомога далі від прийняття рішень.

Поки що ми знаємо лише те, що власноруч натвітив Расмуссен, щось типу «Щойно приземлився в Київі. Я тут, щоб запропонувати політичну підтримку НАТО Україні і президенту Порошенко»

От що таке «політична підтримка НАТО»? Я не розумію – це мала б на пальцях пояснювати влада. І ще, про це все взагалі мене мала інформувати моя влада, а не Расмуссен.

Про Парубія ми знаємо, що він послідовний прихильник вступу України до НАТО. Він казав це неодноразово. А щодо інших – особисто я просто не знаю ї позиції – справжні, себто. ПП, наприклад, під час виборів казав, що НАТО – нє-нє, навіть як стратегічний напрям, тільки співпраця. Ото й розберися, то була позиція чи передвиборне бажання догодити всім.

(Звісно, особисто мене він тим розлютив, бо вважаю вступ до НАТО єдиним наразі надійним механізмом захисту, а якщо брехав – то й поготів, бо брехати соромно)

Коротше, зовні це виглядає так – влада напередодні прийняття важливих зовнішньополітичних кроків, а чи то пак геополітичних, не лише не інформує суспільств, але й робить все, щоб відсунути суспільство якомога далі від реальних процесів.

І це дуже, уже тривожний симптом.

Тетяна Кохановська, голова Київського відділення ГО ІЦ «Майдан Моніторинг»

221

Фото Збігнев Буяк

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

3 Comments on "Тетяна Кохановська. Таких співпадінь не буває"

  1. Так званим захисникам Майдану треба визнати очевидний факт: 1. В казку про те, що Майдан намагаються дискредитувати ніхто не вірить, саме тому, що ну це ж не Порошенко підкидає сміття на Майдан? Це ж не Яценюк не прибирає Інститутську і місце звитяги перетворилось на смітник? Чи то особисто Турчинов роздає пляшки з пивом майданівцям? 2. Яка функція цього Майдану? Контролювати владу? Маячня. Як можуть контролювати владу ті хто не спроможен проконтролювати порядок біля намету? 3. Такий Майдан потрібен лише самим майданівцям і нікому більше.

  2. І москалям ще потібен, щоб дискредитувати в аналогії усю Україну…

  3. Коротше, зовні це виглядає так – брєдова стаття на замовлення)

Comments are closed.