Зруйнована Січ

Ви можете мене звинуватити у надмірності порівнянь, незнанні історії, навіть, у непатріотизмі.  Але те, що я вчора побачив на Майдані, щось мені нагадало. Напевно на генетичному рівні…  Катерина-ІІ теж мала значні підстави розігнати Січ. Заважала вона їй у  державотворенні. Задачу виконала, але не хотіла добровільно розходитись. І козаки, напевно, розбігались-роз’їжджались не в смокінгах та на дорогих джипах. І зруйнована “інфраструктура” Січі, напевно, місцевість не прикрашала.  Навпаки…

Складнощі перекладу… 

02.1 02

Як перекласти на мову нових (чи нових ?) українських чиновників просту українську фразу: “прибирання Майдану?”. Ви як її розумієте? Я розумію в сенсі наведення порядку, винесення сміття, видалення (хрін із ними!) всіляких бомжів та алкоголіків. Нова влада (напевно, як і стара) розуміє в сенсі повної “зачистки”, тобто ліквідації. 

0101.1Не знаю, як кому, а мені те дійство, що відбувається в центрі столиці, нагадує саме ліквідацію.

03.1

04.1

І дуже хотілося б запитати тих записних патріотів, які зараз кричать про “бомжатнік”: “Що б ви, панове, зробили, якби якийсь шанований вами символ (наприклад, прапор) впав у багнюку? Втоптали його б далі? Чи розірвали на шматки та викинули у бак зі сміттям?”.

04
Те ж саме я б хотів запитати у киян? Ви що, дійсно розділяєте ту наругу, яка зараз здійснюється над символом вашої революції?

03
Ганьба!

Олексій Кулішенко

Коментарі читачів

Stas Nikolenko
Стосовно революцій немає і ніколи не буває єдиної громадської думки. Думки відмінні і навіть протилежні, тому, що мету кожна суспільна верства в революції має свою.. Парламентська опозиція свою мету виконала. Вони є в основній масі представниками великого бізнесу, частина якого була в опозиції до Януковичаа і втступу до мутного союзу. Вирівши цю свою проблему , вони зупинились, бо інших змін -люстрації, реформ правоохоронної ситеми,знищення корумпованих схем вони не потребують. Тому, що їм простіше і вигідніше підігнати під себе силовий блок і домовитись з минулою елітою (під час французької революції на таких мінімальних вимогах до революції стояли жирондисти.) Середній та дрібний бізнес ,частину інтелигенції мало влаштовують зміна одного прізвища при владі на інше і що мутні фінансові потоки з бюджету потечуть просто в інші гаманці. Ці верстви за продовження революційних змін. На Майдані залишились люди , які в наслідок революції опинились на маргінесі- втратили роботу, житло, деякі родини, до них приєднуються інші радикальни групи маргіналів – проблеми яких на данній стадії далеко не вирішені По аналогії з Французькою революцією можна назвати їх “санкюлотами”. Ось зараз ми і спостерігаєм чи вдасться “жирондистам” перемогти “санкюлотів”, не дочекавшись виступу якобинців?

Андрій Вітько
Я лично 3 недели назад был на Майдане, и перед этим еще за месяц. Это совсем не тот майдан, который был в декабре и в марте. И мне больно и обидно за то, во что он превратился. Я не понимаю его функцию сейчас. Для нынешней власти “шоб помнили и боялись”? Для этого достаточно оставить символ. Стеллу или памятник. А если повторится история 2010-2013годов., люди соберутся снова за несколько часов и им будет абсолютно наплевать как на запреты, так и на всех этих “алкодежурных”, которые там сидят сейчас непонятно зачем и поганят центр Киева. Никакой полезной функции они сейчас не несут, а только вызывают раздражение киевлян и гостей столицы. И это не только мое мнение. Ни один из моих знакомых и родственников из Киева, которые стояли зимой на Майдане и поддерживали Майдан вещами-деньгами-продуктами, сейчас не хочет видеть безобразие, в которое тот Майдан превратился.

Клуб Апостроф
А хто знає, чи не були серед прибиральників найняті тітушки для компроментації влади? Хіба прибирати з криками “Бей укров!” — це стиль українського Києва? Ні. От і думайте, нащо там були російські журналісти… Не треба всі яйця валити в один кошик.

Stas Nikolenko
Для роботи з “не дуже приємним запахом” залучаються люди, які на неї згодилися.Я думаю, що в першу чергу це ті в кого Майдан стоїть комом посеред горла. А це все ті ж ватники, яких і в Києві вдосталь.. Звідселя й “укропи” і намагання нищити прапори.

ірина коваль
як завжди активна диванна сотня, і ще ті, що грошима-продуктами доклалися до Бойового Майдану. Нічого не було б, якби цим лише обмежились! Я – киянка, і я не стояла на Майдані, я працювала там як лікар, спершу – лікувала простуджених, потім – поранених. Зараз на Майдані були хлопці, яких я пам’ятаю не лише з 18-20 лютого, а значно раніше. Вони – Українці, Майданівці і Герої. Ті, хто вчора руйнував Майдан – кияни 2-5-річної давнини, які хочуть повернути собі місце, де можна пити пиво, лузати сємкі і слухати рускій шансон, бо це їх цєнтр. …Мені страшенно соромно, бо я подумала, що такі, як я – тисячна “тилова” підтримка вже не потрібні на Майдані, треба лікувати поранених, забезпечувати вояків засобами захисту, їжею… А виявилося, що кілька сотень манкуртів можуть під проводом “нової” влади знищити (ще й вихвалятися цим) Твердиню Нашої Революції. Простіть мене, Герої, я винна

Halyna Tsyhanenko
Ірино, я розумію і приймаю, як боляче вам відчувати себе винною і те, коли соромно.
проте знаю напевно, що “Ті, хто вчора руйнував Майдан – кияни 2-5-річної давнини, які хочуть повернути собі місце, де можна пити пиво, лузати сємкі і слухати рускій шансон, бо це їх цєнтр” були там й інші люди, значно більш достойніші й патріотичніші чим ви їх описуєте. Знецінювати протилежну думку – можна але чи варто так вибудовувати стосунок, можна й спробути її почути.
Я теж працювала на Майдані, як психолог. З самого початку, як і мої колеги, які супроводжували сотні, які залишились у теперішніх наметах.
Були і так ” Зараз на Майдані були хлопці, яких я пам’ятаю не лише з 18-20 лютого, а значно раніше. Вони – Українці, Майданівці і Герої”
проте були й інші. Які чекали вигод лише для себе, оплати за звільнення місця. Або й маргінали, котрі лише власні справи вирішували ночуючи у наметі. Не ідеалізуйте будь ласка майданівців. Вони звичайні люди.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

14 Comments on "Зруйнована Січ"

 1. І взагалі, що за “стадний інстинкт” розписуватись за “всіх киян”? Хтось проводив опитування?

 2. Чего и следовало! И так Майдан продержался долго! В январе-феврале о бомжатнике и проплаченных бездельниках через день говорил Янукович и гос-каналы, теперь и 5 канал созрел во главе с Чайкой, которому уже в пору вручать премию Полное дерьмо им.Киеселева! Майдан стал таким – да таким он и был + – кураж с энтузиазмом! Революции не делают ангелы, точнее хулиганов там всегда больше!
  Ко всему добавился неизбежный постфронтовой синдром, который наметился уже буйным цветом в марте месяце! Со всеми вытекающими – пьянкой, крышеедом, агрессией, фети
  шизацией мест боевой славы. Было дело кому то до этого? Кроме отдельных психологов-волонтеров? Люди сделали свое дело и оказались ненужны! Власть только и думала, как от них сдыхаться. Идея – кто не сдох, вперед на фронт оказалась действенной и получила живую поддержку у диванной публики! Которая нашла себе уже новую игрушку – “наши ребята на войне”. Каковых всячески поддерживают… отдельные волонтеры, все остальные, включая власть – скорее “морально”
  Понятно – нынешний Майдан в подобной форме исчерпался давно… Но сносили его вполне в духе отставленного гаранта! Тому нукжна была Йолка, нынешнему – парад…
  Майдан, увы, так и не стал основой широкого гражданского движения, способного контролировать власть, нового Гайд-парка, где обсуждаются идеи и творятся общественные организации! И даже началом действительно народной самообороны по прибалтийскому типу. (желающих воевать тупо загнали под ментов!).
  ЕДИНСТВЕННОЕ, что майдановцы могут сделать на нынешнем этапе – создать серьезную ветеранскую организацию участников Майдана. Пора им понять – НИКОМУ ОНИ НАФИГ УЖЕ НЕ НУЖНЫ. НИКТО ИМ НЕ ПОМОЖЕТ И НЕ ПОДДЕРЖИТ, КТОРЕ ИХ САМИХ! Не им, не семьям Сотни и пропавших без вести…
  И это пока! Скоро не только на Востоке, но и по всей стране будут проклинать “проклятых бомжей, поссоривших нас с братской Россиией!. Из-за которых и война началась и вода горячая пропала! Зная наш народ – именно так и будет! А после окончания войны к ним присоединятся никому уже не нужные “наши ребята”, которые так же быстро превратятся в социально опасных, неуравновешенных посткомбатантов! Которые будут милостыню в переходах просить! Их тоже надо будет поддержать кому-то, из петли вытащить.
  Короче надо им дать идею, это лучшее, что можно сейчас сделать!

Comments are closed.