Автомайдан Харків везе в Київ звернення до Президента

Президенту України
Порошенко Петру Олексійовичу

ПУБЛІЧНЕ ЗВЕРНЕННЯ
від громадських об’єднань Харківщини

Шановний пане Президенте, на тлі буремних подій на Сході України Харків на сьогоднішній день залишається осередком хиткої стабільності.

Ще в березні-травні цього року в нашому місті відбувалися численні мітинги антиукраїнських сил, що супроводжувалися захопленнями приміщень органів державної влади, масовими безладами та жорстоким побиттям громадських активістів.

Все це відбувалося за активного сприяння місцевої влади – а саме: міського голови Кернеса Г.А., екс-голови Харківської ОДА Добкіна М.М. та їхніх поплічників. Підконтрольні вказаним особам правоохоронні органи фактично самоусунулися від виконання своїх обов’язків, а в більшості випадків взагалі безпосередньо підтримували роздмухування сепаратистських настроїв серед мешканців Харкова та області.

Депутати Харківської міської Ради відкрито й безсоромно підтримують окупацію частини України, відзначаючи почесними званнями та нагородами осіб – політичних діячів Російської Федерації, які брали пряму участь в діях, спрямованих проти суверенітету та територіальної цілісності України.

Харківський міський голова в своїх публічних виступах фактично підтримує загарбницькі дії керівництва Російської Федерації, жодного разу не засудивши агресію сусідньої держави.

В той час, коли сили всієї країни спрямовані на підтримку наших героїв, які захищають незалежність та цілісність України в зоні проведення АТО, комунальні підприємства Харкова, саботуючи мобілізацію своїх ресурсів на підвищення обороноздатності нашої держави, активно займаються відновленням символів комуністичного режиму, зафарбовуванням національної символіки та масовим зняттям національних прапорів.

Все це свідчить про те, що в Харкові вибудувана вертикаль місцевої влади, яка працювала і продовжує працювати проти української державності. Останні дії правоохоронних органів щодо зупинення кримінального провадження стосовно Кернеса Г.А. та закриття кримінального провадження стосовно Добкіна М.М. свідчать про відсутність політичної волі на реальну боротьбу з проявами сепаратизму та викликають значну стурбованість мешканців міста та області.

Глибоке обурення Харківської громади викликає також відсутність реального кадрового оновлення силових органів. На своїх посадах в структурах МВС України та прокуратури залишаються особи, які безпосередньо пов’язані із застосуванням сили проти учасників масових акції взимку 2014 року, із підготовкою та координацією діяльності «тітушок», із пособництвом злочинним діям представникам попередньої влади. Переважна більшість цих осіб не приховують своїх антиукраїнських настроїв та відкрито заявляють, що їм вже вдалося «вирішити всі питання» з новою владою. Саме тому ми вважаємо, що має бути терміново проведена повномасштабна люстрація всіх правоохоронців Харківщини.

Ще одним питанням, яке дуже турбує всіх Харків’ян та мешканців області є забезпечення належної обороноздатності нашої області, адже ми не бажаємо повторення на нашій землі «донбаського» сценарію. Проте, ми не бачимо реальних дій влади, спрямованих на укріплення кордонів області – наразі будування захисних споруд та риттям окопів займаються громадські активісти, не маючи технічної підтримки з боку влади. Ми не бачимо реальних дій влади щодо забезпечення бійців АТО, в тому числі 22 батальйону територіальної оборони Харкова належним одягом, обладнанням тощо.

Попри оптимістичні заяви головнокомандування бійці фактично забезпечуються волонтерами. Це ж стосується роботи флагманів оборонної промисловості – заводів, що знаходяться в Харкові. Так, завод імені Малишева протягом трьох місяців початку активної фази АТО НЕ МАВ ЗАМОВЛЕНЬ від Міністерства оборони. Може, наша армія надлишково забезпечена військовою технікою, чи вона не виходить з ладу? Загальновідомим є факт перебування на складах МО в Харкові військової техніки, частина якої можу бути розконсервована та направлена в АТО, що буде дешевше, аніж створювати нову.

У зв’язку з вищевикладеним громадські об’єднання Харківщини просять Президента України невідкладно вжити всі можливі заходи, спрямовані на:

1. Поновлення кримінального провадження стосовно Кернеса Г.А, Добкіна М.М. та їхніх поплічників.
2. Проведення масштабної люстрації у лавах правоохоронців Харківщини.
3. Суттєве посилення обороноздатності Харківської області, зокрема:
a. надання технічної підтримки діяльності громадських активістів в укріпленні рубежів кордону з Росією;
b. посилення контролю за своєчасним забезпеченням бійців (а не штабу) АТО одягом та військовим обладнанням;
c. посилення контролю за діяльністю оборонних підприємств міста: вони повинні ефективно працювати на потреби АТО.

10345979_514060842063439_5479034049983956054_n

About Nataliya Zubar 2351 Articles
Nataliya Zubar, Maidan Monitoring Information Center, Chair

10 Comments

Comments are closed.