Фотовиставка «День-2014 «Тернова осінь»

ПРЕС-АНОНС

Фотовиставка «День-2014 «Тернова осінь»

З 18 по 26 жовтня у міській галереї «Лавра» (вул. Лаврська, 1)

Цього року Фотовиставка «Дня», вже шістнадцята, – особлива. Вона проходить у непростий для України час. Як завжди, це – фотолітопис, як і чим жила Україна цей рік. А він став для всіх нас «концентратом викликів та випробувань»…

Ми отримали близько 2050 світлин, з яких редакційне журі відібрало 350 найкращих робіт фотографів-професіоналів та фотолюбителів з усіх куточків України. Окрім «дорослих» номінацій конкурсу – «Події», «Особистості», «Український світ», «Життя як воно є», а також окремої номінації від міжнародної організації ПРООН «Будуємо нову країну разом», з 2009 р. започатковано спеціальну номінацію – «Світ очима дітей», яка представляє роботи юних фотографів до 18 років.

Символом минулорічної виставки були червоно-зелені яблука, які втілювали мудру зрілість та допитливу юність. А символом цієї обрано ТЕРЕН, з його сизо-синіми ягодами на колючих гілках… Це – і «тернистий шлях», яким сьогодні всі ми йдемо, прориваємося з кров’ю, і що змогли зафіксувати на своїх світлинах фотографи-учасники конкурсу. Це також і захист, адже у багатьох країнах цю рослину наділяють саме таким смислом: «колюча огорожа» захищає від непроханих гостей і… від злих сил. В українській міфології є повір’я: якщо вколоти терновою колючкою когось із нечисті, то зло втрачає свою силу… Загалом, терен – це вміння захищати себе і своїх близьких. Про це вам скаже будь-який орнітолог: птахи люблять вити гнізда у його колючих гілках, бо там вони – у безпеці. Туди не дістанеться жодний хижак… Хіба це не про нас? Не про захист рідної землі на сході країни?.. Деякою мірою наш Фотоконкурс – це теж захист. Від викривленої картини світу.

Звичайно, значна частина світлин присвячена саме цим подіям – Революції Гідності на Майдані та війні на сході країни. У фокусі – люди, які творять історію сьогодні. Втім, попри складні події, ми вирішили не відмовлятися від фото, що надихають та несуть оптимізм. Без такого «щеплення оптимізмом» у нинішній ситуації ніяк не обійтися.

 

Відкриття Фотовиставки «День-2014» відбудеться 17 жовтня о 17-00.

Серед запрошених гостей – відомі представники культурної, академічної, політичної еліти України, провідних компаній, громадських організацій та ЗМІ.

Відкриє виставку головний редактор газети «День» Лариса ІВШИНА.

Фотоконкурс, який проводиться щорічно від 1999 року, – це найбільш масштабний соціальний проект газети, що, поряд з іншими культурно-просвітницькими ініціативами видання («Бібліотекою газети «День», Літньою школою журналістики, премією ім. Джеймса Мейса «За громадянську позицію» та ін.), став її візитівкою. Загальна кількість учасників за всі роки – 2457, робіт, відібраних на конкурс, – 3260, свої нагороди отримали 652 фотографи.

Щороку Фотовиставки «Дня» подорожують Україною, їх вже побачили у  28 містах. Всього за 15 років організовано 101 (!) виїзну фотовиставку.

Під час цьогорічної фотовиставки у столичній галереї «Лавра» вже традиційно можна буде придбати книжки з «Бібліотеки газети «День», зокрема п’ять наших новинок, а також номери глянцю «Маршруту №1», фірмові листівки та футболки.

Вхід вільний.

З питань акредитації слід звертатися: (044) 303-96-21

e-mail: marketing.theday@gmail.com

Фотовиставка День-2014

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут