У Києві відбудеться Фестиваль японського кіно та «ЯпоноМанія»

Посольство Японії в Україні та Українсько-Японський Центр продовжують знайомити з японською культурою. Цей вікенд буде багатий на події – з 3 до 5 жовтня в Будинку кіно (Київ, вул.. Саксаганського, 6) триватиме Фестиваль японського кіно та виставка-презентаія японської культури. Кінофестиваль відкриє 3 жовтня (п’ятниця) о 19.00 показ стрічки «Любов і честь» (2006), останньої з самурайської трилогії режисера Йозді Ямади. Для тих, хто не матиме змоги потрапити на відкриття фестивалю ще один показ цього фільму відбудеться 5 жовтня (в неділю) о 16.00. А наступного дня, 4 жовтня, можна подивитися фільм «Після сезону квітів» (2010) Наканіші Кенджі. Поєднує ці два фільми те, що їх було знято за історичними романами про епоху Едо японського письменника Шухея Фуджісави (1927 – 1997). Кінофестиваль доповнює повнометражний анімаційний фільм «Сад слів» (2013), найостанніша робота японського режисера аніме та графічного дизайнера Сінкая Макото. Показ відбудеться 4 жовтня (в суботу) о 16.00. А завершує три дні японського кіно в Києві драма «Дружина Війона» (2009) Кечітаро Негіші, в якій йдеться про складні стосунки чоловіка і дружини в повоєнний час. Кінострічка отримла 10 номінацій Японської Академії, включно з номінацією на Найкращий фільм та Найкращого режисера, а на Монреальському кінофестивалі 2009 року Кечітаро Негіші отримав за фільм «Дружина Війона» нагороду як найкращий режисер. Усі фільми будуть демонструватися японською мовою з російськими субтитрами, вхід платний.
Під час проведення фестивалю у холі буде проходити виставка-презентація японської культури від Українсько-Японського Центру НТУУ «КПІ». Будуть продемонстровані декоративний папір ваші та кімоно. Про розклад кінопоказів можна дізнатися тут.
Але на цьому японський вікенд не завершується, адже 4-5 жовтня Українсько-Японський Центр НТУУ «КПІ» влаштовує у Виставковому центрі «КиївЕкспоПлаза» (Салютна 2 б) фестиваль-виставку «ЯпоноМанія-2014». Фестиваль має дуже насичену програму. Серед подій – нон-стоп майстер-клас з каліграфії, майстер-клас з виготовлення японських сандалів з тканини, майстер-клас з сумі-е (створення картин тушшю), майстер-клас з японського стилю упаковки тощо. А експерт з японської культури Міяшіро Еміко 4 і 5 жовтня прочитає лекцію «Тонкощі японського етикету» І, звичайно ж, організатори «ЯпоноМанії-2014» влаштують демонстрацію японської чайної церемонії та дегустацію японського церемоніального чаю з солодощами. Вхід на фестиваль за квитками. Про усі події та про квитки можна дізнатися тут.
Юлія Зіновієва

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут