Олексій Мазур: Матвій Ганапольський наполягає, що порівнював українців з нацистами правильно. Євген Кисельов підтримав колегу

Вчора знову дзвонив на радіо “Вєсті”. Гостем Ганапольського був його співвітчизник і колега Євген Кисельов.

“Слушатель: Олексій, Дніпропетровськ. Я хочу щоб пан Кисельов прокоментував цитату одного відомого російського журналіста, який порівняв українців з нацистами, за те, що вони бойкотують російські товари і маркують їх триколором. Зокрема, цей журналіст сказав: “Вот как, знаете, как в этих самых, в гетто ставили шестиконечную звезду и писали: «jude» – «евреи». Вот так и на книжках будет написано – «русские».

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Ааа, так это я сказал. Я просто был категорически против того, что маркировали книжки, что они сделаны в Росии. Книжки продаются, но на них лейбак: сделано в России. Я сказал, что это безобразие, это как евреев, как евреи ходили. Вот человек не может это пережить. Я считаю, что это совершенно отвратительно.

Евгений КИСЕЛЕВ: Давай попробуем разобраться. Как бы есть несколько тем.

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Только сжато.

Евгений КИСЕЛЕВ: Вообще, мне не нравится история про всякие запреты. Это должна быть гражданская инициатива снизу.

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Это и была гражданская инициатива.

Евгений КИСЕЛЕВ: Нет, не хотите покупать – не покупайте. При чем здесь книги, при чем здесь телефильмы. Дальше история про то, что заставь дурака Богу молиться – он лоб прошибет. Объявляют список фильмов, в которых сыграл Пореченков, которыев Украине запрещены к показу. Невооруженным глазом я помню некоторые из этих фильмов, там никакого Пореченкова и не было. Но тем не менее, они почему-то попадают в этот список. А уж книги – это последнее дело. А может сложим их на площади и сожжем? И сделаем замечательную картинку для российского телевидения, которые еще раз скажут: ну вот, господа, видите, конечно же фашисты у власти. Вон они книги сжигают.

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Идем дальше. Просто я хочу радиослушателю сказать, что я сказал абсолютно точно свое мнение, хоть вы там себя укусите за одно место. Как я сказал – так я это понимаю. Я категорически против этого. Это как евреи ходили в гетто, и у них звезда была. Пореченкова своего можете не любить, а вот книги…”

По-перше, Пореченков не наш, а ваш!

По-друге, про ніяке спалення українцями книжок і близько не йшлося. Хоча в мене питання: а якби ми спалювали книжки гітлера чи сталіна? Фашистьку чи антисемітську літературу? Теж не можна було б?

В той же час Нацрада з питань телебачення і радіомовлення у порівнянні українців з нацистами не помічає нічого крамольного. У відповідь на моє звернення з цього приводу, отримав від регуляторного органу лист, в якому йшлося: “Якщо зміст програм не суперечитиь законодавству України, втручання в редакційну політику компанії є безпідставним і протизаконним”.

Отже проведені Ганапольським аналогії між українцями і нацистами за бойкот і маркування триколором російської книги, наша патріотична Нацрада вважає нормальною редакційною політикою радіо “Вєсті”, яка жодним чином не порушує закон. Тобто порівнювати українців з нацистами, за Нацрадою, можна і за це нікому нічого не буде.

Під час чату на “Телекритиці” голова Нацради Юрій Артеменко зазначив:

– Хочу сказати, що більшість висловлювань, які звучать в ефірі «Вестей», на мою думку як колишнього журналіста, мають оціночний та етичний характер і не зможуть бути аргументами в суді для позбавлення ліцензії.

Тоді я не вповні розумію, які Нацрада має претензії до Дмитра Кисельова, котрий називає українську владу “київською фашистською хунтою”? Як і чим порівняння українців з нацистами Матвієм Ганапольським відрізняється від одного з основних постулатів кремлівської пропаганди, згідно з яким всі патріотичні українці – фашисти?

Коли я звернувся за експертною оцінкою слів Ганапольського до НЕК з питань суспільної моралі і мені відповіли, що направили до радіо “Вєсті” запит стосовно надання запису програми, її аудіофайл та стенограма раптово щезли з архіву на сайті радіостанції. Тобто редакція зробила вигляд, що такої передачі взагалі не звучало в ефірі.

Зараз же Ганапольський привселюдно визнав свої слова, підтвердив правдивість цитати і підкреслив, що вважає себе правим. І навіть запропонував слухачеві, тобто мені, вкустити себе за щось, але від своїх слів він не відмовиться. То куди мені з цим звертатися? В Нацраді ж знову скажуть, що порівняння українців з нацистами – це така редакційна політика, яка жодним чином не порушує ані умов ліцензії, ані норм законодавства. І в суді вони нічого не доведуть – за оціночне судження ліцензії не позбавляють.

Коли НЕК знову зробить запит тепер вже на вчорашній ефір, то “Вєсті” знову вилучать передачу з архіву сайту. А якщо її зараз скачати, поки вона є, то НЕК її в такому вигляді не прийме. Бо у Комісії є офіційна процедура, якої вона має додержуватися: звертатися до редакції і отримувати запис на диску.

Вчорашні посиденьки Ганапольського з Кисельовим мали таке продовження:

“Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Следующий звонок.

Слушатель: Добрый вечер. Дмитрий, Харьков. Можно возразить по поводу книг? Никто их не запрещают покупать, просто маркируют, а нам уже думать, покупать или нет. Не надо так передергивать.

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Послушайте меня. Никакого передергивания нет. Вы сказали свое мнение – я сказал свое. Можете лепить на книги все что угодно. Это ваша страна. Делайте, что хотите. Я сказал так, как я сказал. Вам не нравится сравнение – вам придется это пережить. На меня это действует очень сильно, я считаю, что это неправильно и так сравниваю.

Евгений КИСЕЛЕВ: Я от себя добавлю. Например, книга про Тома Сойера. Или какая-то другая классика, изданная каким-то российским издательством. А вы уверены, что вы знаете, что это за издательство?

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Логика простая: платишь налоги в российский бюджет – убиваешь украинцев.

Евгений КИСЕЛЕВ: Может быть да. А может быть, что, это одно из немногих издательств, которые издают книги людей, которые защищают Украину. И сам издатель этот. Тоже деятель российской оппозиции.

Матвей ГАНАПОЛЬСКИЙ, ведущий: Им не понравилась критика, то, что я сравнил это со звездой Давида, которую носят заключенные в гетто. Еще раз. Это не вопрос дискуссии со мной. Вам придется это пережить. Пауза, и Евгений Киселев дальше отвечает на ваши вопросы”.

Отже “Вєсті” і росіянин Ганапольський на пару зі своїм співвітчизником Кисельовим, за сприяння Нацради з питань телебачення і радіомовлення України доводять, що я, українець, – нацист, бо не купляю товари країни-агресора (в тому числі книги), яка окуповує мою Батьківщину. Я – нацист і всі, такі як я – нацисти! Ми всі – нацисти! Вдумайтеся, люди: українці – нацисти і це, за Нацрадою – нормально. Це всього-навсього оціночне судження, така собі думка і не більше.

Все, ми приїхали! Росія нас стріляє, катує, вбиває, але нацисти – це ми, українці, бо не хочемо в цей час купувати ані російського снікерса, ані російського “Тома Соєра”. І з цим тавром нацистів, поставленим російським лібералом в українському ефірі, нам доведеться змиритися і жити. Бо так вважає Матвій Ганапольський. І ніяких заперечень. Порівняння нас з нацистами навіть не підлягає дискусії. Як і жодним санкціям з боку Нацради. Бо, виходить, нема за що.

http://dusia.telekritika.ua/blog_alekseia_mazura/26685

11 Comments

  1. можливо консультнутись у юрістів що до купи оціночних суджень в медіохолдінге вестей(газета ,радіо)витоки іх фінансування, спосіб росповсюдження та рейтинг впливовості на суспільство і до сбу України разом з нацрадою

  2. москаль завжди москаль, в яку б “одежину” не вдягався. це стосується і хохлів, яких достатньо залишилось при владі, і взагалі в суспільстві.

  3. Я слухав цей ефір. Читав цю статтю. І це є відверте перекручування.
    Не хочу працювати адвокатом Матвія, але, вибачайте, читати вас після цього не вважаю доцільним.

    • І що ж в мене не так? Я ж взяв стінограму ефіру з сайту радліостанції!!! Яке перекручування? Про що ви мовите?!

    • То що ж я, по-вашому, перекрутив? Де брехня? Слова Ганапольского взяті мною з сайту радіостанції, зі стенограми ефіру. Він чітко висловив свою позицію, а я саме в тому вигляді, в якому вона була висловлена, піддав її критиці. Де я і що перекрутив? Поясніть, будьте добрі.

Comments are closed.