Протест викладачів та студентів ПНТУ ім. Ю. Кондратюка

В центрі Полтави сьогодні зібралось близько сотні викладачів та студентів архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка оскільки, на їхню думку, дванадцятьох молодих викладачів звільняють з роботи необґрунтовано і з порушенням чинного законодавства. Серед звільнених викладачів виявились і Святослав Келим-Золотайко та Нато Мікеладзе, котрі відомі як координатори мистецького проекту “Кадетаріум”, який на конкурсі соціальних проектів для оновлення країни “Посилюй добрі рішення” визнаний одним з найкращих в Україні.

IMG_20141224_122630

IMG_20141224_122554 IMG_20141224_122516 IMG_20141224_122457 IMG_20141224_122433

Протестувальники звинувачують керівництво вишу в корупції  та утисках викладачів і студентів, котрі брали участь в Євромайдані, займають активну громадянську позицію і відкрито критикують діяльність ректора, колишнього регіонала Володимира Онищенка в ЗМІ та соцмережах.  25 листопада саме ці викладачі і студенти брали участь в мітингу підтримки біля суду раніше звільненого викладача Артура Ароняна, котрий нині судиться з керівництвом ПолтНТУ. Серед викладачів, яких звільняють, є багатодітні батьки. Крім того, учасники мітингу вважають, що керівництво вишу взагалі має намір розформувати бунтівний архітектурний факультет.

Напередодні протестувальники запрошували ректора Володимира Оніщенка на зустріч аби у відкритому для преси режимі прояснити ситуацію, що склалася. Але ректор зустріч проігнорував.

Учасники мітингу підписали звернення до ректора ПНТУ.

IMG_20141224_123257

IMG_20141224_123309IMG_20141224_123745

І вирушили ходою до міської прокуратури.

Біля входу до прокуратури Полтави викладач Святослав Келим-Золотайко публічно зачитав звернення до прокуратури і зустрілись з першим заступником прокурора Полтави Русланом Кривонісом, котрий пояснив, що прокуратура не має права розглядати подібні питання і порадив звернутись до суду або до Міністерства освіти та науки.

IMG_20141224_130056 IMG_20141224_130420

Після відвідання прокуратури учасники мітингу попрямували до приміщення  університету. Побачивши колону протестувальників, охорона університету хутко зачинила вхідні ворота.

Виявляється, зачиняючи ворота перед своїми ж студентами, викладачами та представниками ГО, адміністрація вишу піклується про життя і здоров’я інших студентів та викладачів. “Залізна логіка”. Зауважу, що вхідні турнікети знаходяться в середині приміщення, а ворота, зазвичай, відчинені для всіх бажаючих пройти на територію університету.

 Протестувальники зупинились біля зачинених воріт і вимагали щоб до них вийшов ректор, або його повноважний представник.

гром

Абсолютно випадково свідком акції став  колишній керівник охорони студмістечка ПолтНТУ, а нині – командир 4-ї роти батальйону «Донбас» Тарас Гапон, котрий підтримав мітингувальників.

гомон

Зустріч учасників протестної акції з керівництвом університету сьогодні так і не відбулася з банальної причини: не змогли узгодити місце. Мітингувальники вимагали, щоб представник адміністрації вийшов до них на вулицю, а проректор Богдан Коробка був готовий зустрітись в малій актовій залі.

Це значить, що конфлікт між адміністрацією вишу та соціально активними викладачами набирає обертів.

Ми зобов’язуємось далі слідкувати за розвитком подій і дотриманням прав і свобод викладачів та студентів ПНТУ.

Ігор Кіянчук

Фото та відео автора та Полтавського ТБ.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут