До дня народження української Вікіпедії відбудеться Вікіфлешмоб

В українській Вікіпедії з 30 січня по 1 лютого пройде Вікіфлешмоб, присвячений 11-річчю української Вікіпедії. Протягом Вікіфлешмобу користувачів Інтернету закликають долучатися до розбудови української Вікіпедії, створивши нову статтю. Найактивніші учасники акції отримають пам’ятні сувеніри.

Wikiflashmob-ukwiki-11years

30 січня 2015 року українська Вікіпедія святкуватиме 11-річчя від часу створення першої статті. До цієї знаменної дати Громадська організація «Вікімедіа Україна» оголошує про проведення Вікіфлешмобу з написання нових статей до української Вікіпедії, який триватиме з 30 січня до 1 лютого 2015 року.  Про це інформує блог Громадської організації «Вікімедіа Україна».

Участь у цьому Вікіфлешмобі можен взяти кожен охочий: для цього необхідно написати нову статтю на будь-як тему. Для новачків створено сторінку Вікіфлешмобу, яка пояснює ключові засади енциклопедії та дозволяє легко створити статтю через «Майстер написання статей». Всі статті мають відповідати критеріям значимості, бути написаними на підставі авторитетних джерел та посилатись на них, не порушувати авторського права, а також дотримуватись нейтральної точки зору й не містити оригінальних досліджень.

Також на сторінці зазначено, як знайти тему нової статті, коли початківець не знає, про що можна написати. Для цього у Вікіпедії укладено спеціальні списки «червоних посилань» – тобто статей, яких поки що бракує в онлайн-енциклопедії. Для участі в акції також не обов’язково писати статтю саме в дні проведення флешмобу: її можна підготувати заздалегідь, а вже під час акції лише зберегти статтю у Вікіпедії.

Найактивніші учасники акції зможуть отримати невеличкі пам’ятні сувеніри від організаторів: або поштою, або прийшовши на «вікізустрічі» у Києві, Запоріжжі, Мелітополі, Львові, Харкові, Черкасах, Чернігові, смт. Покровське на Дніпропетровщині, а також у низці міст Харківської області. На таких зустрічах охочі також зможуть поспілкуватися із досвідченим дописувачами сайту, розпитати про функціонування Вікіпедії та провести час разом з вікіпедистами за написанням статей. Про час та місце зустрічей вікіпедистів можна дізнатись на сторінці Вікіфлешмобу.

На цей час відомо про такі вікізустрічі (інформація може оновлюватись):

Як на зазначається на сторінці Вікіфлешмобу, відвідувачі низки бібліотек Харківської області можуть прийти і з допомогою бібліотекарів та скориставшись посібниками з редагування Вікіпедії також взяти участь у Вікіфлешмобі. В акції беруть участь:

  • м. Богодухів: Богодухівська центральна районна бібліотека, субота, 31 січня. Час: 11:00 — 15:00.
  • м. Дергачі: Дергачівська центральна районна бібліотека, субота, 31 січня. Час: 11:00 — 15:00.
  • м. Зміїв: Зміївська центральна районна бібліотека, субота, 31 січня. Час: 11:00 — 15:00.
  • м. Чугуїв: Чугуївська міська бібліотека, субота, 31 січня. Час: 11:00 — 15:00.
  • смт Есхар: Чугуївська центральна районна бібліотека, субота, 31 січня. Час: 11:00 — 15:00.

До вашої уваги плакати заходів у Львові та Харкові.

Автор: Юрій Булка. Ліцензія CC BY-SA 4.0.
Автор: Юрій Булка. Ліцензія CC BY-SA 4.0.
Автор: Сергій Петров. Ліцензія CC BY-SA 4.0.
Автор: Сергій Петров. Ліцензія CC BY-SA 4.0.

Вікіпедія є суто волонтерським проектом, який розвивається завдяки користувачам Інтернету, які у свій вільний час працюють над поліпшенням якості популяної онлайн-енциклопедії, створюючи нові й доповнюючи вже наявні статі, завантажуючи власні фотографії та медіа файли. Крім того, до написання статей долучаються студенти вишів та працівники бібліотек, — йдеться у повідомленні.

Як зазначається, перший Вікіфлешмоб був проведений 27 квітня 2014 року, і він був присвячений пам’яті Ігоря Костенка, редактора Вікіпедії, який загинув 20 лютого 2014 року під час розстрілу активістів Євромайдану на вул. Інститутській у Києві. Ігор Костенко ще перед трагічними подіями прагнув реалізувати ідею Вікіфлешмобу.

Зазначення авторських прав: логотип Вікіпедії © Wikimedia Foundation, ліцензія CC BY-SA 3.0. Використання логотипа регулюється політикою щодо торгових знаків Фонду Вікімедіа.

Джерело: блог Громадської організації «Вікімедіа Україна» (текст поширється на засадах ліцензії CC BY-SA 3.0).