Олеся Юрченко: Чергова антиукраїнська акція фонду “Відкритий діалог”

До уваги тих, хто займається ідеологічними кампаніями у масмедіа: Минулого  тижня у Фейсбук продовжилося обговорення реакції Гендиректора НТКУ Зураба Аласанії на подив, який висловив кореспондент польського ЗМІ Павло Боболович щодо незначної частки українського мовного контенту на Першому Національному в новорічну ніч, а також – громадської діячки, громадянки України Наталки Панченко, яка процитувала польського журналіста. Сказане З. Аласанією спричинило, зокрема, звернення Голови Українського Товариства м. Люблін (Польща) Григорія Купріяновича до Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка (http://dusia.telekritika.ua/blog_alekseia_mazura/27262 ).

Як пояснив З. Аласанія у коментарях до посту, різкість його поведінки спровокована Н. Панченко, яка працює на польський фонд «Відкритий діалог», відомий серед волонтерів як проблемний і такий, що замикає на себе потоки фінансування. Так, на початку літа за сприяння фонду в зону АТО відправлялися ніби журналісти. які потрапляли в скрутне становище. Пізніше фонд просив допомогти їм, а ті, хто намагалися це зробити, ставали жертвами терористів, чи потрапляли до них в полон. Після 4 інциденту волонтерам категорично заборонили мати справу з цим фондом. Такий коментар З. Аласанії нівелював спалах критики на його адресу в соцмережах. Водночас, даний конфлікт сприяв підвищенню інтересу до УТ-1 і, як результат – низку позитивних відгуків на ФБ щодо реформ, здійснених новим керівником на НТКУ, зокрема: «….Канал нарешті став справді схожим на якісні Європейські національні канали і це ще далеко не межа. До того ж, ці всі зміни досягнуто при такому ж опорі системи. Реформа Першого – одна з небагатьох реформ, яких вдалось добитись після революції .» (Oleg Tkhoryk:https://www.facebook.com/oleg.tkhoryk/posts/782658221782890 ).

Як відомо, фонд «Відкритий діалог» неодноразово провокував скандали, зокрема, пікетував Посольство України в Польщі, виступав проти Посла М. Мальського, консула С. Міняйла та, нібито, разом з тимчасовим повіреним України в РП В. Канєвським чинив тиск на виборчу комісію у Варшаві. Даний фонд входить до неофційного об’єднання Євромайдан Варшава, водночас, показово, що керівники Євромайданів з кількох міст України виступили проти даного фонду та дій Н. Панченко.

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут