Полтавські суди бояться публічності

Журналіст полтавського громадського телебачення  Полтавське ТБ Анатолій Мележик вирішив поцікавитись статками полтавських суддів і направив  запити на доступ до публічної інформації з проханням надати копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2010-2013 роки суддів Апеляційного суду Полтавської області, Господарського суду Полтавської області, Полтавського окружного адміністративного суду, Полтавського, Ленінського, Київського, Октябрського районних судів. Виявилось, що деякі суди порушують Закон України «Про доступ до публічної інформації» та не надають відповіді на інформаційні запити. Більше того, з’ясувалось, що чиновники від правосуддя бояться публічності і не бажають спілкуватись на камеру.

За фактами порушення судами Закону України «Про доступ до публічної інформації» автором програми складено скарги на відмову у наданні інформації з вимогою притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, передбачене статтею 212-3 (Порушення права на інформацію та права на звернення) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Ігор Кіянчук

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут