Українці італійського регіону Кампанія закликають «Stop Terrorussia»

«Я – Волноваха», «Я – Маріуполь», «Свободу Надії Савченко», українці «посилають» всьому світу як сигнал лиха «SOS»  «Save Our Souls» чи в іншому трактуванні «Stop Other Signals» всім народам та країнам. До солідарності закликають не лише українців, а й увесь світ. Всі народності мають згуртуватися у боротьбі з тероризмом. Українці виходять на площі міст, де би вони не проживали, з плакатами та маніфестами, написаними різними мовами, повідомляючи всіх про лихо, яке ввійшло до нашої хати.

Щоб висловити своє обурення російською агресією на сході країни та терактами в інших державах світу, у Франції чи Вірменії, та вшанувати пам’ять жертв російського вторгнення в Україну, українці діаспори долучилися до акції-єдності «Я – Волноваха».

За прикладом французької акції протесту проти терору «Je suis Charlie» українці, які проживають в регіоні Кампанія, 25 січня 2015 року приєдналися до міжнародної акції протесту українців «Я – Волноваха!». У рамках цієї маніфестації організатори заходу провели акцію на підтримку Надії Савченко «Free Nadiya Savchenko», яка голодує понад 40 днів та більше 6 місяців незаконно утримується у в’язниці в Росії.

Організатори заходу  на площі Данте міста Неаполя, де проводився мітинг, закликали співвітчизників, жителів Неаполя та туристів не бути байдужими, не закривати очі на те, що відбувається в Україні, де щодня від руки підступного Кремля гинуть найкращі сини та дочки нашого народу а також ні в чому не винні люди.

02

Організатори та учасники мітингу приготували плакати українською, італійською та англійською мовами, присвячені Надії Савченко та за допомогою маніфестів провели паралель між недавніми подіями у Франції та російською агресією в Україні. 

Цим самим учасники мітингу зверталися до всієї спільноти, просячи її зреагувати на те, що відбувається в Україні. Свого роду запитуючи у світу, чи байдуже йому те, що відбувається в Україні?

Мітинг розпочався традиційно з хвилини мовчання.

04

   Хвилина мовчання пекуча й терпка.

Організатори мітингу запросили депутата Верховної Ради України Віктора Романюка  прийняти участь у маніфестації проти тероризму та підтримати українців в регіоні Кампанія.

Під час заходу учасники мітингу мали змогу ознайомитися з роботами документального фотографа Олександра Клименко. Фотограф Олександр Клименко зробив серію життєвих світлин з самого “серця” АТО на Донбасі. На фотографіях відображені моменти бойових дій та відпочинку українських героїв. Кожної миті силовики ризикують своїм життям, захищаючи мир та спокій України. Втім, навіть у таких умовах вони не втрачають оптимізму і на знімках щиро посміхаються та радіють.

Документальний фотограф з України Олександр Клименко показав на знімках про відчуття людини, яка була і є свідком буремних подій. Вже десять місяців люди нашої країни не мають спокою. З одного боку, це героїзм покоління, з іншого – загроза російського вторгнення та смерті багатьох людей. І все це – наслідок загарбницької політики Путіна, що зневажив міжнародні закони співіснування.

07

Роботи фотографа Олександра Клименка. Фото втрати, сліз та жалоби.

Був присутнім на заході Генеральний консул України в Неаполі Домарецький Леонід Петрович.

Крім жертв трагедії у Волновасі та Маріуполі виступаючі неодноразово згадували про іншу жертву цієї неоголошеної війни – Надію Савченко. І було підкреслено, що не припинятиметься боротьба за її звільнення.

08

Генеральний консул України в Неаполі Домарецький Леонід Петрович.

Всі присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв України та мирних жителів Сходу України  під звуки народного реквієму “Гей, пливе кача…”. Вони тримали приспущеними державні прапори, запалені свічки та лампадки, а також плакати “Я – Україна”.  Під слова пісні “Гей, пливе кача…” у багатьох здавлювало горло, насилу стримувалися ридання.

012

 Хто ж ми буде брати яму? Зі слів пісні “Гей, пливе кача…”.

015

Юні активістки проведених маніфестації в Неаполі.

016

Організатори акції: зліва-направо Абраменко Оксана (Асоціація “Небо і Пщениця”, м.Нола), Уляна Кузик (Асоціація українських жінок в Італії, Неаполь), Ліщинський Василь (Асоціація “Єдність “, м.Аверса), активістка Валентина Головашова.

Учасники заходу влаштували ходу вулицями Неаполя з українськими прапорами, символікою та плакатами. На одній із центральних площ міста Плебішіто взяли участь у молебні за загиблими українськими воїнами, за Героями Небесної Сотні, за тими, хто загинув від рук терористів, в тому числі – жертвами трагедії під Волновахою та у Маріуполі.

017

 Хода вулицями Неаполя.

018

Українці регіону Кампанія та туристи на Народній площі Неаполя об’єднані разом навколо розгорнутого синьо-жовтого прапору нашої країни.

019

Молебен за загиблими українськими воїнами, за Героями Небесної Сотні, за тими, хто загинув від рук терористів. Народна площа міста Неаполь.

020

Фото-message до всього світу: «Stop Terrorussia», посилають українці регіону Кампанія.

Учасники акції через соціальні мережі висловлюють подяку за підготовку в організації, за спільну співпрацю та вдале проведення мітингу та мирної ходи   активістам українських організацій регіону Кампанія – Уляні Кузик (Асоціація українських жінок в Італії, Неаполь), Абраменко Оксані (Асоціація “Небо і Пшениця”, м.Нола), Гурію Володимиру та Ліщинському Василю (Асоціація “Єдність”, м.Аверса) та активісткам Валентині Головашовій та Світлані Ніврик. У фоторепортажі використані фото Світлани Ніврик.

Наталія Оленюх

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут