Vitalik Vivchar: Найвизначніша подія минулого року – прихід ультрас Шахтаря на захист Євромайдану

Коли мене питають про визначні події минулого року, одну з таких подій я називаю прихід ультрас Донецького Шахтаря на захист місцевого Євромайдану.

Бути фанатом, вигукувати “Слава Україні” в Донецьку – це вам далеко не те як в Києві та навіть географічно близькому Дніпрі.

В Донецьку це був виклик всьому. Виклик від кланово-олігархічній системи, яка будувала іншу-антагоністичну українській ідентичність. Виклик до люду, котрий сліпо підтримував весь той життевий шлак нашого існування.

Контр-система корабля Зіон на тлі панівної тоді загальної регіональної Матриці.

Більшість з донецьких євромайданівських громадських активістів, взнала що таке мусорський та тітушній прес лише під час подій Євромайдану.

Хлопці ж, постійно воюючи на вулицях міста проти зашмарглої вже тоді футбольно-політичної системи постійно знаходились під пресом за свій світогляд.

Особливо дісталось пацанам перед євро-2012. Коли пси системи, хибно вважаючи що ультрас, якогось біса будуть зривати (навіщо? Фанати змирились з проведенням і не збирались підставляти країну, про що неоднаразово заявляли) футбольний турнір, почали цькування найактивніших з них. Мєнтам активно допомагала адміністрація футбольного клубу, мабуть, “дякуючи” таким чином нечисельним хлопцям за підтримку.
Та пси системи були не єдині в цькуванні…

Прогресивно-демократична спільнота теж не відставала в клєймуванні найпасионарнішої молоді країни.

“Фашииисти”, “зачєм Ви крічітє “сасать”? Вєдь тут жє дєті”, “ви жьгьотє димавиє шашкі і мєшаєте нам сматрєть фудбол”- це та багато чого іншого чув я на адресу Ультрас.

Зацьковані мєнтами та СБУшниками, маючи конкретні-придумані справи проти себе з повною гарантією строку, заклєймені прогресивним суспільством…

Вони взяли… І прийшли на захист Донецького Євромайдану!

Бо неприйти не могли вже.

Інколи, пропадає навіть інстинкт самосбереження.
То були як раз ті дні.

Тоді, здається, перший вечір прогресивну спільноту біля пам’ятнику Шевченко в Донецьку не лупцювала горлівська тітушня.

Звісно, сили були не рівні, але тим і сміливішим є цей крок.

Владні кабінєти, міліцейськє областне керівництво, адміністрація футбольного клубу Шахтар-всі ці структури хижо накинулися своєю м’ясорубкою на пацанів. Бесіди, виклики, погрози-ну ви знаєте що бува і як органи діють.

Той вечір, той сміливий крок, я думаю, назавжди змінив як і хлопців з руху, так і уявлення України та світу про Донбас.
За Український Донбас вийшла ідейно патріотична нечіслена пасіонарна молодь – на противагу ж їм – банда виставила куплених в спорт клубах горлівки безідейних кримінальників-тітушок.

До падіння режиму тоді залишалось, як виявилось менше місяця.

Ніщо не зупинило ідею-час якої настав.

П.с. Подавляючій частині хуліганів та ультрас Кротів довелося покинути рідне місто та рідний Донбас.

П.п.с. Основні герої цього, минулорічного, відео воюють за Україну на сході України в рідному та такому багатостражджальному Донбасі.

Vitalik Vivchar, ІЦ “Майдан Моніторинг”

Фото

Контроль якості інформації на сайті Майдан

Всі новини, статті та записки мають відповідати Інформаційній Політиці Майдану. Якщо ви бачите невідповідність - будь ласка повідомте нам на news@maidan.org.ua і вкажіть гіперлінк (URL) матеріалу. Приклад спростування інформації тут

1 Comment on "Vitalik Vivchar: Найвизначніша подія минулого року – прихід ультрас Шахтаря на захист Євромайдану"

  1. чего ж хорошего быть фанатиком?

Comments are closed.